Velma, bohaterka "Scooby Doo", została oficjalnie pokazana jako osoba homoseksualna

Autor:
pb//am
Źródło:
NBC News
Raport o sytuacji osób LGBTA w Polsce
Raport o sytuacji osób LGBTA w PolsceFakty TVN
wideo 2/4
Fakty TVNRaport o sytuacji osób LGBTA w Polsce

Velma, bohaterka popularnej kreskówki "Scooby-Doo", jest lesbijką. Po wielu latach spekulacji części fanów produkcji na temat jej orientacji seksualnej, w najnowszym odcinku twórcy zdecydowali się na rozwianie wszelkich wątpliwości.

We wtorek ukazał się specjalny odcinek "Scooby-Doo" pt. "Trick or Treat Scooby-Doo", stworzony z okazji Halloween. Jedna ze scen wzbudziła szczególne zainteresowanie widzów. Charakterystyczna rudowłosa bohaterka zakochuje się w innej kobiecie, projektantce kostiumów o imieniu Coco Diablo. 

ZOBACZ TEŻ: "Mieszkam z mamusią i drugą mamusią". Jednopłciowa para po raz pierwszy w "Śwince Peppie"

Velma ze "Scooby-Doo" jest lesbijką

Orientacja seksualna Velmy od dawna budziła zainteresowanie fanów bajki. Twórcy popularnego "Scoobiego" już wcześniej potwierdzali, że jej postać nie jest heteroseksualna, a w 2020 roku producent emitowanej w latach 2010-2013 serii "Scooby-Doo: Mystery Incorporated" Tony Cervone, ujawnił, że Velma jest lesbijką. "Przedstawiliśmy nasze intencje tak jasno, jak tylko mogliśmy dziesięć lat temu. Większość naszych fanów to zrozumiała. Tym, którzy nie zrozumieli, proponuję bardziej się przyjrzeć" - napisał wówczas na Instagramie.

Jednak do tej pory w żadnym z odcinków "Scooby-Doo" Velma nie wyrażała tak silnego zainteresowania postaciami tej samej płci. W kilku odcinkach rozwijano jej relację z Kudłatym, ale jak napisał Cervone, "ta relacja była zła dla Velmy, ale miała ona trudności z wyjawieniem dlaczego". W jednej ze scen nowego odcinka okulary Velmy parują, a policzki czerwienią się, gdy Velma przebywa obok Coco. Jak zauważyli widzowie, Velma przez cały odcinek flirtuje z Coco i jest nią wyraźnie zauroczona.

"Scooby-Doo" to kreskówka, której początki sięgają 1969 roku, gdy ukazała się seria "Scooby Doo, gdzie jesteś?'. Czworo nastolatków - Fred, Daphne, Velma i Kudłaty wraz psem Scoobym, rozwiązują kryminalne zagadki, często z udziałem postaci przebranych za duchy. Velma, przedstawiana zawsze w okularach, pomarańczowym swetrze i czerwonej spódniczce, uznawana jest za najmądrzejszą z bohaterek bajki.

Autor:pb//am

Źródło: NBC News

Pozostałe wiadomości