Co łączy Nowy Jork, Berlin i Wenecję? Pytanie w "Milionerach" za 40 tysięcy złotych

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
Paj/adso
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Lotnisko imienia Kennedy'ego, jedno z muzeów Guggenheima, most Królowej Wiktorii czy niebieskie tramwaje? Który z wymienionych obiektów znajdziemy zarówno w Nowym Jorku, Berlinie i Wenecji? Na to pytanie za gwarantowane 40 tysięcy złotych odpowiadała pani Anna Serzysko z Malborka.

Pani Anna jest nauczycielką, jej specjalizacją jest edukacja wczesnoszkolna.

Uczestniczka rozpoczęła swoją przygodę z "Milionerami" już w poprzednim odcinku. Wtedy bez problemu odpowiedziała na pytanie za 500 złotych o tyranozaura. Pierwsze problemy pojawiły się przy pytaniu o gwarantowany tysiąc o flancowanie. Nie mając pewności co do poprawnej odpowiedzi, uczestniczka skorzystała z pierwszego koła ratunkowego - pytania do publiczności. 78 proc. głosów wskazało, że flancuje się pomidory w ogrodzie. Pani Anna posłuchała tej rady, która okazała się dobra. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi czas programu dobiegł końca.

Wtorkowy odcinek pani Anna rozpoczęła od pytania za dwa tysiące złotych o powieść "Duma i uprzedzenie". Uczestniczka poradziła sobie z nim bez problemu. Kłopotów nie sprawiły jej także kolejne trzy pytania o kometę, cesarzową Sissi oraz miejsce akcji filmu "Zielona mila". Trudności pojawiły się dopiero przy pytaniu za gwarantowane 40 tysięcy złotych.

Nowy Jork, Berlin i Wenecja - wszystkie trzy mają:

A: lotnisko im. Kennedy'ego B: jedno z muzeów Guggenheima C: most Królowej Wiktorii D: niebieskie tramwaje.

Pani Anna nie wiedziała, która z odpowiedzi jest poprawna, dlatego od razu zdecydowała się wykorzystać koło ratunkowe - pół na pół. Po wyeliminowaniu przez system dwóch błędnych odpowiedzi, w grze pozostały: "lotnisko im. Kennedy'ego" oraz "jedno z muzeów Guggenheima".

Lotnisko im. Kennedy'ego czy muzeum Guggenheima?

Uczestniczka "Milionerów" przyznała, że nie wie, która z odpowiedzi jest poprawna. - Syn kazałby mi zrobić wyliczankę w tej chwili - dodała. Po analizie możliwych rozwiązań pani Anna postanowiła zaryzykować i poprosiła Huberta Urbańskiego o zaznaczenie odpowiedzi B: "jedno z muzeów Guggenheima". Była to poprawna odpowiedź. Pani Anna zdobyła gwarantowane 40 tysięcy złotych i przeszła do gry o kolejne kwoty.

Autor:Paj/adso

Źródło: "Milionerzy" TVN