Pytanie w "Milionerach" o parkę

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
paj//rzw
Źródło:
Milionerzy TVN

Nona, Decima, Khaki czy Morta? Która z wymienionych parek nie jest personifikacją przeznaczenia? Na to pytanie za gwarantowane 40 tysięcy złotych odpowiadał w "Milionerach" pan Adam Urbanik z Głowna.

Pan Adam Urbanik do pytania za 40 tysięcy złotych przystąpił z dwoma kołami ratunkowymi - pytaniem do publiczności i pół na pół. Z telefonu do przyjaciela skorzystał wcześniej przy pytaniu o znak nazywany Kotwicą Walczącą.

Która parka nie jest personifikacją przeznaczenia?

A: Nona B: Decima C: Khaki D: Morta

Uczestnik nie znał odpowiedzi. Nie chcąc ryzykować, poprosił o pomoc publiczność. Wyniki głosowania były wyrównane. 37 procent głosów padło na C: "Khaki", a 35 procent na B: "Decima". Odpowiedzi A: "Nona" i D: "Morta" wybrało po 14 procent głosujących.

W tej sytuacji pan Adam postanowił wykorzystać ostatnie koło ratunkowe - pół na pół. Pozostały mu możliwości C: "Khaki" i D: "Morta". Wskazał na C. Była to dobra decyzja. Uczestnik wygrał gwarantowane 40 tysięcy złotych.

Parka

W mitologii rzymskiej Parki - Nona, Decima i Morta - były boginiami przeznaczenia, przędącymi i w chwili śmierci przecinającymi nici ludzkiego losu, tak jak greckie Mojry.

Parka to również długa puchowa kurtka z kapturem, a khaki to jej popularny kolor.

Źródło: Milionerzy TVN

Autor:paj//rzw

Źródło zdjęcia głównego: TVN