Zwycięski "panteneu" posłanki Krynickiej. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Ciekawostki

Aktualizacja:
Bernadeta Krynicka i jej wpadki językowetvn24
wideo 2/35

Językowe wpadki posłanki Bernadety Krynickiej zajęły pierwsze miejsce w głosowaniu na najlepsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 60 procent głosów. Na drugie miejsce z 28 procentami głosów trafił pies opiekujący się małym makakiem. Na trzecim miejscu znalazł się Fa Jam, czyli trzyletnie słoniątko z protezą. Wybrało go 3 procent internautów biorących udział w głosowaniu.

Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pltvn24.pl

1. Językowe wpadki posłanki Krynickiej

Przemawiając na obchodach 80. rocznicy walk pod Wizną, posłanka Prawa i Sprawiedliwości Bernadeta Krynicka zanotowała kilka wpadek językowych. W czasie jej przemówienia z jej ust padły takie zwroty jak "szanowny Panie generania" czy "panteneu polskich bohaterów".

Językowe wpadki posłanki Krynickiejtvn24

2. Rolnik uratował ranną małpkę. Jego pies został "mamą" maleństwa

W wiosce nieopodal miasta Yingtan leżącego na wschodzie Chin żyje rolnik Zhou Min. Pewnego dnia znalazł na swoim polu maleńkiego makaka z ranną kończyną. Zhou zabrał zwierzątko do siebie, a o tym, że je znalazł, powiadomił służby zajmujące się lokalną przyrodą.

3. Fa Jam. Trzyletnie słoniątko z protezą

3-letnie słoniątko Fa Jam zostaje przeniesione do Tajlandzkiego Rezerwatu dla Słoni. Do Ogrodu Tropikalnego w Tajlandii trafiło jako kaleka w 2016 roku. Pracownicy zbudowali mu protezę i otoczyli je troskliwą opieką. Teraz, w nowym miejscu, otrzyma właściwe leczenie.

Autor: JZ//now / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24