Bukmacherzy przyjmują zakłady w jakiej sukni ślubnej wystąpi Kate Middleton. Tymczasem ta, którą ubrała w dniu ogłoszenia zaręczyn z księciem Williamem, jest najbardziej kopiowanym strojem w Wielkiej Brytanii.
Niebieska sukienka, projektu marki Issa, w której Kate Middleton wystąpiła w listopadzie ub.r. w dniu ogłoszenia zaręczyn z księciem Williamem kosztowała 400 funtów. Teraz można kupić jej kopię za kwotę... 40 razy mniejszą. Skopiowana została przez sieć supermarketów Tesco (cena 16 funtów) i tanią markę Peacocks (14 funtów). Obie są hitem sprzedaży.
Peacocks zastanawia się nawet nad stoiskiem, które chce nazwać tak samo, jak będzie brzmiał tytuł Kate po ślubie - Jej Wysokość Księżna Catherine of Wales.
- Która dziewczyna nie chce wyglądać jak Kate Middleton? Dlatego dajemy im replikę jej garderoby w dostępnych cenach dla niższych klas. Żeby wszystkie mogły poczuć się jak księżniczki – mówi „Daily Telegraph” Antonella Bettley z Peacocks.
Kopia z Chin za 3 dolary
Na wizerunku 28-letniej Kate zarabiają też jubilerzy. Jej pierścionek zaręczynowy z szafirem otoczonym diamentami, który 30 lat temu Diana dostała od księcia Karola, też jest kopiowany. Pierścionek wart 45 tys. dol. brytyjski jubiler H Samuel sprzedaje we własnej wersji za... 179 funtów.
Te robione w Chinach są jeszcze tańsze. Dostępne w Taobao.com - największym chińskim sklepie internetowym - można kupić za mniej niż 100 juanów (15 dolarów), a najtańsze, wykonane z nieokreślonego stopu metali, za równowartość 3 dolarów.
Jak donoszą chińskie media, książęce zaręczyny są "produktem numer 1” w fabrykach w Yiwu we wschodnich Chinach.
On chyba w mundurze, a ona?
Brytyjscy bukmacherzy przyjmują zakłady, jaki kreator mody zaprojektuje suknię ślubną przyszłej Jej Wysokości. Najczęściej mówi się o dwójce. To ulubieni krawcy Middleton: Bruce Oldfield i Daniella Helayel, projektantka marki Issa. Media zastanawiają, czy suknię stworzy ta sama projektantka, która ubrała Dianę - Elizabeth Emanuel.
W co ubierze się książę? Najprawdopodobniej w mundur wojskowego. Tak, jak jego ojciec, książę Karol podczas ślubu z Dianą i jego dziadek, książę Filip, poślubiając królową Elżbietę II.
Dlaczego strój ślubny wybranki księcia ma takie znaczenie? Wszyscy pamiętają spektakularną kreację księżnej Diany, w której wystąpiła w Londynie 29 lipca 1981 r. Suknia była tak strojna, że w powozie, którym jechała do katedry, z trudem zmieścił się jej ojciec (co ciekawe, wykonano dodatkowo kopię sukni, na wypadek, gdyby uległa uszkodzeniu). Jedwabną tkaninę w kolorze kości słoniowej zdobiło aż 10 tys. pereł i cekinów. Za Dianą ciągnął się tren długości ponad 7,5 m. Karol, ubrany w galowy mundur oficera marynarki wojennej, oczekiwał na nią przed ołtarzem aż trzy i pół minuty! Tyle czasu zajęło jej pokonanie w tym stroju odległości od drzwi do ołtarza.
Ślub pokazywany przez większość telewizji na całym świecie, był jednym z największych wydarzeń medialnych XX wieku. A sukienka stała się ikoną.
Ślub i dzień wolny od pracy
Książę William - syn księcia Karola i księżnej Diany – zaręczył się z koleżanką ze studiów, Kate Middleton, po ośmiu latach znajomości. Termin ślubu wyznaczono na 29 kwietnia w Opactwie Westminsterskim w Londynie, gdzie pochowano księżną Dianę. Ślubu udzieli arcybiskup Canterbury.
Po ceremonii zaślubin orszak pojedzie do Pałacu Buckingham, który jest oficjalną rezydencją Elżbiety II, gdzie odbędzie się przyjęcie na cześć młodej pary. Wieczorem następca tronu i ojciec księcia Williama, książę Walii Karol, wyda prywatny bankiet z tańcami. Zaproszeni zostaną bliscy przyjaciele młodej pary i rodzina.
29 kwietnia dla Brytyjczyków będzie dniem wolnym od pracy.
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: Mario Testino dla Pałacu Buckingham