LOT wydłuża przerwę w lotach do Pekinu

Ze świata

TVN24 BiSJak chronić się przed koronawirusem? Rozmowa z Magdaleną Rybicką

Polskie Linie Lotnicze LOT wydłużają zawieszenie rejsów między Warszawą a Pekinem do 29 lutego - poinformowała we wtorek spółka.

Pod koniec stycznia LOT podał, że w związku z epidemią koronawirusa zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT zdecydował o tymczasowym zawieszeniu do 9 lutego rejsów do Pekinu. Teraz wydłużył ten termin do końca miesiąca.

"Bezpieczeństwo pasażerów oraz członków załóg Polskich Linii Lotniczych LOT jest naszym najwyższym priorytetem. W związku z komunikatami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o rozprzestrzenianiu się koronawirusa 2019-nCoV, zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia wszystkich rejsów wykonywanych pomiędzy Warszawą i Pekinem do 29 lutego br." - przekazała w komunikacie spółka.

LOT zaznaczył, że "bacznie monitoruje sytuację epidemiologiczną na całym świecie".

Koronawirus

Nowy typ koronawirusa wykryto w chińskim mieście Wuhan w grudniu 2019 roku. Objawy choroby to gorączka, trudności w oddychaniu, a także nacieki w płucach. Koronawirus powoduje zapalenie płuc, które jest nieco lżejsze od zespołu ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej SARS wywołanego przez innego koronawirusa.

Jak chronić się przed zakażeniem koronawirusem? Zalecenia WHO

Wirus przedostał się do wszystkich prowincji i regionów Chin, a także do ponad 20 krajów świata, w tym do USA, Niemiec, Francji, Hiszpanii i Finlandii.

Źródło koronawirusa nie jest znane. Prawdopodobnie do pierwszego zakażenia u człowieka doszło po kontakcie z nielegalnie sprzedawanymi dzikimi zwierzętami na targu ryb i owoców morza w Wuhanie.

Koronawirus z Chin. RAPORT TVN24.PL >

Autor: kris / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24