Mariusz Grab zrezygnował 14 lutego z funkcji prezesa Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police - poinformowała w środę spółka. Grab nie podał przyczyn złożenia rezygnacji. Zakłady Chemiczne Police wchodzą w skład kontrolowanego przez Skarb Państwa chemicznego giganta - Grupy Azoty.
Zarząd spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. poinformował, że 14 lutego 2024 r. spółka otrzymała oświadczenie Mariusza Graba dotyczące jego rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki z chwilą złożenia ww. oświadczenia. Mariusz Grab był prezesem Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police od 30 kwietnia 2021 r. W komunikacie zaznaczono, że Mariusz Grab nie podał przyczyny rezygnacji.
Zakłady Chemiczne Police
Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police odpowiada za realizację projektu Polimery Police - budowy zintegrowanego kompleksu chemicznego, który obejmować będzie instalacje do produkcji propylenu i polipropylenu wraz z instalacjami pomocniczymi, terminal przeładunkowo-magazynowy oraz infrastrukturę logistyczną. "To jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym" - zaznaczyła spółka. Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. należy do Grupy Azoty. Produkuje między innymi nawozy wieloskładnikowe i biel tytanową.
Na środę, zgodnie z wnioskiem głównego akcjonariusza - Skarbu Państwa, zarząd Grupy Azoty zwołał nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki (NWZA). W porządku obrad walnego znalazły się m.in. zmiany w składzie rady nadzorczej oraz powołanie jej przewodniczącego. Zgodnie ze statutem Grupy Azoty do kompetencji rady nadzorczej należy np. powoływanie i odwoływanie członków zarządu, ustalanie zasad wynagradzania i wysokości wynagrodzenia dla członków zarządu, zawieszanie - z ważnych powodów - w czynnościach poszczególnych lub wszystkich członków zarządu.
Wcześniej, ze skutkiem na dzień 13 lutego, z pełnionej funkcji zrezygnował prezes Zakładów Azotowych Puławy Marcin Kowalczyk. ZA Puławy również wchodzą w skład Grupy Azoty.
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: Grupa Azoty Police