Z kraju

"Wiedźmin 3" zwrócił się już w dniu premiery. W dwa tygodnie sprzedano cztery miliony kopii

Z kraju

CD Projekt REDWiedźmin 3 został bardzo pozytywnie odebrany

Przez pierwsze dwa tygodnie sprzedaży gracze kupili 4 mln kopii "Wiedźmina 3: Dziki Gon" - poinformowało studio CD Projekt. Trzyletnie nakłady na produkcję Wiedźmina 3 zwróciły się już w dniu premiery. Akcje CD Projektu po tej informacji wystrzeliły i na koniec sesji zyskały ponad 20 proc.

Jesteśmy bardziej niż zadowoleni ze sprzedaży "Wiedźmina 3", która przekroczyła nasze oczekiwania. Już w dniu premiery zwróciły nam się całe ponoszone przez trzy lata nakłady na produkcję. - powiedział Adam Kiciński, prezes CD Projekt.

Świetne oceny

Wiedźmin 3 został bardzo pozytywnie odebrany zarówno przez media, jak i graczy, osiągając na Metacritic - serwisie agregującym oceny, średnią powyżej 90 na każdej z obsługiwanych platform sprzętowych.

- Sprzedaż do użytkowników końcowych zwana sell through, jest bardzo ważna bo świadczy o sile i popularności "Wiedźmina". Natomiast trzeba pamiętać, że nasz przychód jest generowany przez sprzedaż do sklepów i sieci handlowych, czyli tzw. sell in, która z założenia jest wyższa. Pełne dane sprzedażowe na koniec czerwca, sporządzone na podstawie raportów licencyjnych od naszych globalnych partnerów przekażemy razem z wynikami za pierwsze półrocze 2015 r. a więc pod koniec sierpnia - dodaje Kiciński.

"Wiedźmin 3: Dziki Gon" od momentu premiery utrzymuje się na najwyższych miejscach list sprzedaży, m.in. Steam, GOG.com czy Amazon. Według danych Sony,tytuł był również najlepiej sprzedającą się grą w PlayStation Network w maju. Produkt CD Projektu od trzech tygodni plasuje się również na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedających się w Wielkiej Brytanii tytułów według GfK.

Autor: ToL//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: CD Projekt RED