TVN24 Biznes | Z kraju

Allegro zyska poważnego konkurenta. Shopee szykuje się do wejścia do Polski

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ToL
Źródło:
Reuters, TVN24 Biznes
Allegro zadebiutowało na giełdzieTVN24
wideo 2/6
TVN24Allegro zadebiutowało na giełdzie

Shopee przygotowuje się do wejścia do Polski. Singapurska platforma e-handlu obecnie rekrutuje sprzedawców w naszym kraju - wynika z informacji przekazanych przez dwa źródła agencji Reutera. Oznacza to, że Allegro zyska kolejnego konkurenta.

Agencja Reutera wskazała, że wejście Shopee do Polski będzie pierwszą ekspansją na europejskim e-commerce. Singapurska grupa technologiczna Sea Limited, która jest właścicielem Shopee, warta jest 190 mld dolarów.

Jako pierwszy informację w tej sprawie podał branżowy portal wiadomoscihandlowe.pl. Portal zwrócił uwagę, że singapurska platforma planuje znaczące inwestycje na polskim rynku. Z informacji uzyskanych przez portal wynika, że platforma przez pierwszych sześć miesięcy zaproponuje sprzedawcom handel bez pobierania prowizji oraz darmową przesyłkę dla klientów, bez minimalnej wartości zamówienia.

Portal podał, że wszystko wskazuje na to, że sprzedawcy z Polski będą mogli rejestrować się na Shopee jeszcze przed końcem września.

Reuters informował w ubiegłym tygodniu, że Shopee szykuje się również do debiutu w Indiach. Ponadto dwa źródła agencji, które poprosiły o anonimowość, przekazały, że Shopee w najbliższych miesiącach zadebiutuje również w Argentynie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Allegro, AliExpress, Amazon

Shopee jest dominującym graczem na rynku e-commerce w Azji Południowo-Wschodniej. Platforma sprzedażowa uruchomiona w 2015 roku jest obecna w Singapurze, Indonezji, na Tajwanie, w Wietnamie, Tajlandii, na Filipinach, w Malezji, Singapurze. Shopee działa również w Brazylii, Kolumbii i Chile oraz w Meksyku.

Na polskim rynku zmierzy się ze sporą konkurencją. W marcu br. w Warszawie stanął pierwszy automat do samodzielnego odbioru towarów zakupionych w serwisie AliExpress. Uruchomienie podobnych urządzeń zapowiedziała także firma Allegro. Przedstawiciele spółki na początku marca poinformowali, że podpisali list intencyjny ze spółką Modern-Expo na dostawę automatów paczkowych. Jak wyjaśniono, w planie jest, by z 1500 urządzeń kupujący i sprzedający zaczęli korzystać jeszcze w tym roku. W sumie w ramach pierwszej fazy spółka chce uruchomić 3000 urządzeń.

Swoje usługi nad Wisłą rozwija także Amazon, który uruchomił polską wersję swojego sklepu.

Autor:mb/ToL

Źródło: Reuters, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości