TVN24 Biznes | Z kraju

Nowy gracz na rynku automatów do odbioru paczek

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP Biznes, TVN24 Biznes
Jak bezpiecznie robić zakupy online?
Jak bezpiecznie robić zakupy online?TVN24
wideo 2/4
TVN24Jak bezpiecznie robić zakupy online?

Allegro podpisało list intencyjny ze spółką Modern-Expo na dostawę automatów paczkowych. Do końca 2021 roku platforma zamierza postawić 1500 urządzeń w polskich miastach - przekazano w komunikacie.

Jak wyjaśniono, w planie jest, by z 1500 urządzeń kupujący i sprzedający zaczęli korzystać jeszcze w tym roku, przy czym pierwsze automaty mają być zainstalowane w polskich miastach w połowie roku. W sumie w ramach pierwszej fazy spółka chce uruchomić 3000 urządzeń.

"Jako uzupełnienie"

- Dużą wagę przykładamy do szybkości dostaw i już teraz około 80 procent przesyłek trafia do klienta w ciągu 1-2 dni od zamówienia. Mamy ambicję, żeby dostawy te były jeszcze szybsze, tańsze i wygodniejsze. Dlatego postanowiliśmy zainwestować we własną sieć automatów paczkowych, jako uzupełnienie sieci około 30 000 punktów odbioru i automatów - powiedział Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju w Allegro.

Dodał, że "nowa sieć zapewni klientom jeszcze lepszy dostęp do tych ekonomicznych metod dostawy, oraz, w połączeniu z usługami magazynowymi Allegro, które również planujemy uruchomić w tym roku, stworzy nową jakość w zakresie komfortu dostaw".

Sieć automatów paczkowych to kolejna inwestycja związana z usługami logistycznymi, którą Allegro zapowiedziało w 2021 roku. W drugiej połowie roku zostanie uruchomione centrum logistyczne dla firm sprzedających na platformie w podwarszawskim Adamowie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Inne firmy

Największa sieć paczkomatów w Polsce należy do InPostu, który ma ich w naszym kraju ponad 10 tysięcy.

W styczniu informowaliśmy, że automaty do odbierania paczek w Polsce chce uruchomić AliExpress.

W październiku 2020 roku Poczta Polska poinformowała, że zamierza udostępnić do 2022 roku dwa tysiące zewnętrznych automatów paczkowych, a liczba punktów odbioru przesyłek w sieci click & collect ma sięgnąć ponad 20 tysięcy.

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP Biznes, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości