Kolejny rekord pobity. Podatnicy wyjątkowo dopisali

Z kraju

Kolibski o podwyższeniu kwoty wolnej od podatkuTVN24 BiS
wideo 2/4

Ponad 11 milionów deklaracji podatkowych PIT za 2017 rok złożonych zostało przez internet - poinformowało w środę Ministerstwo Finansów. To nowy rekord, w zeszłym roku elektronicznych deklaracji PIT było nieco niecałe 10 milionów.

Jak podało MF, w terminie rozliczenia podatku od dochodów osobistych za zeszły rok, czyli do 30 kwietnia, złożono dokładnie 11 mln 374 tys. 148 elektronicznych deklaracji.

Ich liczba rośnie z roku na rok, ubiegłoroczny rekord wynosił 9 mln 670 tys. 215 e-PIT-ów.

Ministerstwo Finansów przypomniało, że przez ostatnie dwa miesiące, w całej Polsce trwała akcja informacyjna "Szybki PIT".

Rekordowe 11,3 mln PIT-ów przez internet za 2017 r.MF

W ramach kampanii ministerstwo przygotowało m.in. 93 punkty rozliczeń w galeriach handlowych, które odwiedziło ponad 15 tys. osób.

Eksperci MF podczas kwietniowych dyżurów telefonicznych odpowiadali na pytania dotyczące rozliczeń, m.in. na temat ulg podatkowych czy działalności gospodarczej, podobne dyżury odbywały się we wszystkich urzędach skarbowych, gdzie dodatkowo znajdowały się stanowiska, z których podatnicy mogli wysłać e-PIT. Działała też strona Szybkipit.pl, na której znalazły się formularze, broszury, instrukcje i wszystkie informacje potrzebne do złożenia deklaracji, a w ostatnich dniach kwietnia wszystkie urzędy skarbowe pracowały dłużej.

MF przypomniało też, że W tym roku można było również skorzystać z aplikacji, która umożliwiała sprawdzenie stanu realizacji zwrotu nadpłaty podatku z deklaracji za 2017 r. Resort jednocześnie podziękował wszystkim podatnikom, którzy skorzystali z jego pomocy i którzy rozliczyli PIT w terminie.

Autor: ps//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock