Zjednoczone Emiraty Arabskie otwierają drzwi dla polskiego biznesu

Z kraju

af.wikipedia.org/(CC BY 2.0) | McKay SavagePolscy przedsiębiorcy mogą podbić Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na zdjęciu Dubaj

Nie tylko egzotyczna kultura i wspaniały krajobraz, ale też idealne warunki dla rozwoju biznesu. To oferują dziś Zjednoczone Emiraty Arabskie. Przedstawiciel państwa przekonują firmy z Polski do nawiązywania relacji handlowych. We wtorek w warszawskim Hotelu Bristol odbędzie się konferencja „Expand Your Business to Emirates”.

Wydarzenie skierowanie jest przede wszystkim do firm, które planują ekspansję na rynku Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki. A także tych przedsiębiorstw, które rozważają możliwość zakładania przedstawicielstw lub oddziałów na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Ekspansja

Konferencja "Expand Your Business to Emirates” będzie także okazją do podjęcia i rozwijania działalności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Państwo jest najważniejszym partnerem Polski wśród krajów Zatoki Perskiej, a także bramą umożliwiają ekspansję na rynki azjatyckie oraz afrykańskie.

Co jeszcze?

W czasie spotkania przedstawiciele firm zainteresowanych inwestycjami w ZEA zapoznają się również z wymaganiami niezbędnymi do prowadzenia działalności w Emiratach. Zdobędą też odpowiednią wiedzę w zakresie tej współpracy, w tym wymiany handlowej. Rozpoczęcie konferencji „Expand Your Business to Emirates” zaplanowano na godzinę 9.00.

Ważny partner

W 2012 roku w porównaniu do 2011 roku dynamika polskiego eksportu do ZEA wzrosła z 342 mln do 440 mln dolarów, a obroty wzrosły z 458 mln do 542 mln dol. Łączna wartość polskich inwestycji bezpośrednich w ZEA szacowana jest na 150 mln dol.

W 2012 roku kraj ten był trzecim pod względem wielkości obrotów partnerem handlowym Polski na Bliskim Wschodzie (po Izraelu i Arabii Saudyjskiej), zaś wśród krajów Ligi Arabskiej zajmował drugie miejsce, po Arabii Saudyjskiej.

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: af.wikipedia.org/(CC BY 2.0) | McKay Savage