Szykują rewolucję. Oto rozkładany smartfon z dwoma ekranami

Tech

Jak mądre są nasze smartfony?TVN24 BiS
wideo 2/5

Najwięksi producenci smartfonów prześcigają się w dostarczaniu telefonów z coraz większymi ekranami. Na inną formę postawiła firma ZTE, która w modelu Axon Multy proponuje smartfon z rozkładanymi dwoma ekranami.

Koncern ZTE wraz z amerykańskim operatorem AT&T planują wprowadzić na rynek smartfon, który w znaczący sposób będzie różnił się od wielu dostępnych obecnie modeli wyróżniających się tym, że ich ekrany zajmują jak największą część przedniego panelu.

Otóż firmy pracują nad stworzeniem rozkładanym telefonem z dwoma ekranami.

Jak mały tablet

Ekrany w modelu Axon Multy będą znajdować się na powierzchni przedniego i tylnego panelu. Po rozłożeniu będą zamieniały się w urządzenie przypominający nieduży tablet - oba ekrany będą bowiem miały łączną przekątną o rozmiarze 6,8 cali, która będzie pracować w rozdzielczości 2160x1090 pikseli. Natomiast oddzielnie będą obsługiwać rozdzielczość FullHD (1920x1080 pikseli).

Co w środku?

Urządzenie będzie wyposażone w procesor Snapdragon 820, 4 gigabajty pamięci RAM oraz 32 gigabajty pamięci wewnętrznej. Smartfon będzie wyposażony w 20 Mpix aparat oraz solidną (3120 mAh) baterię.

Cena telefonu wyniesie 650 dolarów, czyli ponad 2,3 tys. zł. Urządzenie ma trafić do sprzedaży w październiku tego roku.

Autor: msz/gry / Źródło: venturebeat.com

Źródło zdjęcia głównego: Coroflot