Tech

Premiera kolejnej polskiej gry. Powtórzy sukces "Wiedźmina"?

Tech

youtube.com/Only Single Player"Kholat" jest produkcją studia IMGN.PRO z Bielska-Białej

Już 10 czerwca będzie miała miejsce kolejna światowa premiera polskiej gry komputerowej. "Kholat" jest produkcją studia IMGN.PRO z Bielska-Białej i będzie dostępny dla posiadaczy pecetów oraz maców.

Jak informują autorzy gry, narratorem polskiej wersji gry będzie aktor Andrzej Chyra. W angielskiej wersji natomiast będzie można usłyszeć Seana Beana.

"Symulator chodzenia"

"Kholat" jest fabularną grą grozy, ale opartą na faktach. Odwołuje się bowiem do zdarzeń na wschodnim stoku góry Chołatczachl w północnej części Uralu. 50 lat temu, w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach, śmierć poniosła grupka kilku osób. Na cześć przywódcy wyprawy, Igora Diatłowa, przełęcz, gdzie doszło do tragedii, nazwano Przełęczą Diatłowa.

Polska produkcja proponuje perspektywę gry z oczu bohatera, jednakże nie będzie tam miejsca na strzelaninę.

Jak tłumaczy Łukasz Kubiak, współwłaściciel IMGN.PRO, "Kholat" można określić mianem "symulatora chodzenia". Posiadacz gry będzie mógł kontrolować główną postać i poruszać się po górach, a temu towarzyszyć ma strach oraz poczucie niepewności.

Fabuła gry ma mieć formę łamigłówki, której kolejne elementy mają nasuwać kolejne pytania. Gracz bowiem początkowo nie będzie miał nie tylko wiedzy o tym, co się wydarzyło, ale nawet, kim jest i jak się znalazł w okolicach Przełęczy Diatłowa.

Autor: mb / Źródło: Polskie Radio, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: youtube.com/Only Single Player

Pozostałe wiadomości