Fascynacja fińskimi telefonami się skończyła? Koncern planuje sprzedaż tej marki

Tech

microsoft.com/presskitsMicrosoft jest rozczarowany wynikami sprzedaży telefonów komórkowych

Microsoft rozważa wyjście z rynku telefonów komórkowych. Chce też pozbyć się marki Nokia, którą może sprzedać chińskiemu koncernowi Foxconn.

Koncern jest rozczarowany wynikami sprzedaży telefonów komórkowych. W pierwszym kwartale tego roku znalazł chętnych zaledwie na 15 mln komórek. W efekcie Microsoft rozważa zaprzestanie produkcji i odsprzedanie marki Nokia, która mogłaby trafić w ręce chińskiego producenta elektroniki - firmy Foxconn.

Nokia wróci?

Microsoft w drugiej połowie 2013 roku kupił za ponad 7,2 mld dolarów dział urządzeń i usług Nokii. Koncern założony przez Billa Gatesa do końca tego roku może rozporządzań marką Nokia w kontekście smartfonów oraz do 2024 roku w kontekście klasycznych komórek. Tymczasem w przyszłym roku fiński producent może wrócić na rynek smartfonów. Prezes Nokii Rajeev Suri mówił w czasie tegorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie, że zarządzana przez niego firma planuje wrócić do gry. Jednak powrót na rynek smartfonów może być dla Nokii niezwykle trudny, o czym przekonał się Microsoft, który wyraźnie przegrał rywalizację z Apple, czy Samsungiem. Dlatego Finowie chcą, aby smartfony były tylko elementem ich biznesu. Stawiają też na inne urządzenia elektroniczne. Ostatnio ogłosili zamiar kupna za 170 mln euro firmy Withings, produkującej elektronikę użytkową ukierunkowaną na monitorowanie zdrowia. Strony są już dogadane, ale na transakcję muszą się jeszcze zgodzić organy regulacyjne.

Autor: msz/gry / Źródło: techeye.net

Źródło zdjęcia głównego: microsoft.com/presskits