Tech

Tech

Blisko 2 miliardy dol. będzie kosztował proces reorganizacji w Hewlett-Packard. Amerykańska firma informatyczna zdecydowała się na oddzielenie działu PC i drukarek oraz utworzenie dwóch nowych niezależnych spółek Hewlett-Packard Enterprise oraz HP Inc.

Stare auta z zakazem wjazdu do centrów miast? To na razie pomysł, ale może wejść w życie, bo nad zmianą przepisów pracują posłowie Platformy Obywatelskiej. Chodzi o ograniczenie samochodowych spalin. Prace trwają, kierowcy już się buntują, bo nie każdego stać na nowy samochód, a dojechać do centrum trzeba. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Elektroniczna opaska na nodze - nie kojarzy się najlepiej. Ale takie właśnie elektroniczne urządzenia zaczęto zakładać noworodkom w jednym ze szpitali w Belgii. Podobno chodzi o to, żeby zwiększyć bezpieczeństwo maluchów. Rozwiązanie - nie bez powodu - budzi spore kontrowersje, bo sprawdza gdzie znajduje się małe dziecko.

- Jeśli Apple zdecyduje się wejść do branży motoryzacyjnej, doświadczenia konsumentów będą niezwykłe - uważa były dyrektor generalny giganta z Cupertiono John Sculley. Jego zdaniem "wymyślanie koła na nowo" to domena tej firmy. - Apple definiuje na nowo doświadczenia użytkowników istniejących technologii - wyjaśnia.

Google wypuszcza na rynek "oczyszczoną" wersję aplikacji YouTube, tylko dla dzieci - pisze CNN Money. Aplikacja o nazwie YouTube Kids umożliwia odtwarzanie filmów odpowiednich do wieku dziecka. Ma też uproszczoną konstrukcję, po której nawet małe dzieci będą umiały się poruszać - czytamy. Aplikacja ma zarabiać na emitowaniu reklam skierowanych specjalnie do dzieci - a to wyjątkowo lukratywny tort.

Szef MSW Francji Bernard Cazeneuve na piątkowym spotkaniu z przedstawicielami Google'a, Facebooka, Microsofta i Twittera apelował o współpracę w blokowaniu treści ekstremistycznych w internecie. Cazeneuve przebywał z wizytą w Dolinie Krzemowej i San Francisco.

Brytyjskie i amerykańskie służby wywiadowcze miały podsłuchiwać rozmowy, czytać SMS-y i e-maile milionów użytkowników telefonów, smartfonów i urządzeń mobilnych. Pracownicy NSA i GCHQ mieli przejąć kody szyfrujące kart SIM z jednej z największych fabryk produkującej te karty. Zdaniem serwisu podsłuchiwani mogli być także Polacy.