Nokia N-Gage, Samsung Q1, czy MSN Smart Watch - to tylko niektóre z pomysłowych produktów, które nie odniosły sukcesu, bo pojawiły się na rynku za wcześnie. Poniżej przedstawiamy dziesiątkę takich urządzeń.
10. Virtual Boy od Nintendo - rok 1995
Konsola do gier z goglami wirtualnej rzeczywistości. Zapowiadano rewolucję i niesamowitą grafikę 3D, skończyło się głównie na bólach głowy i finansowej klapie.
9. Nokia N-Gage - rok 2003
Konsolofon - czyli urządzenie pełniące jednocześnie rolę telefonu i konsoli. Produkt był niewygodny w użytkowaniu i stał się finansową porażką.
8. Xybernaut Poma - rok 2002
Zanim zdążyliśmy zapomnieć o Google Glass, mogliśmy już założyć na siebie cały komputer. Ta nieco zbyt dosłowna interpretacja komputera ubieralnego szybko zniknęła z rynku.
7. TurboGrafx-16 - rok 1987
Pierwsza konsola do gier wykorzystująca napęd (zewnętrzny) CD-ROM. I to na kilka lat przed kojarzoną z tym formatem konsolą Sony PlayStation.
6. WebTV - rok 1996
Czyli po prostu Internet w telewizorze. Dzięki przystawce, którą trzeba było do telewizora podłączyć. W 1996 roku mało kto wiedział, jak z Internetu korzystać. 5. MSN Smart Watch - rok 2004
Jedna z pierwszych prób podłączenia zegarków do globalnej sieci. Zegarek miał być częścią większej gamy produktów "smart" oferowanych przez Microsoft.
4. Newton Message Pad - rok 1993
Dziadek iPadów i iPhone'ów. Tablet Apple’a z ekranem dotykowym z dedykowanym rysikiem. Palmtop nie odniósł oczekiwanego sukcesu, ale był jednym z pierwszych kroków na drodze do popularyzacji tabletów.
3. Samsung Q1 - rok 2006
Kolejny tablet, który pojawił się za wcześnie. Nie pomogła też wysoka cena.
2. Sharp Actius RD3D - rok 2004
Laptop, który oferował obraz 3D - bez żadnych okularów. Z podobnej technologii korzystają dziś niektóre konsole przenośne czy monitory.
1. Hewlett Packard 150 - rok 1983
Bardzo wydajny (w tamtym okresie) komputer osobisty z ekranem dotykowym wydany w 1983 roku. Może funkcjonować jako synonim produktu, który wyprzedził swoje czasy.
Autor: db/gry / Źródło: tvn24bis.pl
Źródło zdjęcia głównego: Evan Amos/Wikipedia