Prawo i Sprawiedliwość

Prawo i Sprawiedliwość

To Bruksela złamała umowę, my jej dotrzymaliśmy - mówi prezes Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński zapowiada, że w rozmowach z Komisją Europejską polskich ustępstw już nie będzie. To dotrzymywanie umowy po polskiej stronie wygląda jednak tak, że co prawda Izba Dyscyplinarna przestała istnieć, ale w jej miejsce ma powstać inna, podobna, a sędziowie, których tamta Izba pozbawiła pracy nadal pracować nie mogą. Barbara Sobska.

Ludzie partii dostają pieniądze nie tylko z oficjalnych subwencji. Komu władza dała dobrą posadę w spółce Skarbu Państwa, musi się odwdzięczyć. Jak słyszymy w Fundacji Batorego, która tropi patologie na styku państwo-polityka-finanse, działa to właściwie systemowo. Dawid Rydzek.

- Uważam, że trzeba zrezygnować z konkursu matur - powiedział wyborcom w Gnieźnie prezes PiS Jarosław Kaczyński. I jako dowód, że zmiany są konieczne, opowiedział historię jednego z ministrów. Czy to wystarczy, by zmienić system funkcjonujący od 2005 roku? W przypadku gimnazjów i nauczania historii to właśnie poglądy prezesa były kluczowe dla przeprowadzenia edukacyjnych reform.