Wali się brytyjska piramida finansowa

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huBrytyjczycy powierzyli piramidzie finansowej 80 mln funtów

Wielka Brytania ma swoją aferę podobną do skandalu Bernarda Madoffa - choć na mniejszą skalę. Jak donosi "The Telegraph" powołując się na londyńską policję, na Wyspach od dwóch lat działała piramida finansowa, która pozbawiła setki klientów w sumie 80 milionów funtów.

Wśród ofiar firmy Business Consulting International, która dopuściła się tego oszustwa, jest wiele osób z londyńskiej śmietanki towarzyskiej.

Policja podaje, że to jedna z największych malwersacji finansowych w historii Wielkiej Brytanii. Firma Business Consulting International obiecywała klientom nawet 13 procent zysku miesięcznie, tłumacząc, że ich pieniądze będą pożyczane firmom, którym tak bardzo zależy na kredycie, że są gotowe zapłacić wysokie odsetki.

Oszuści byli tak wiarygodni, że wielu klientów do dziś nie wierzy, że oszczędności ich życia zaginęły. Policja zajęła na razie warte milion funtów aktywa firmy - w tym luksusowe auta - to jednak tylko kropla w morzu potrzeb. Policja poszukuje zaginionych pieniędzy na kontach w Dubaju, na Kajmanach i w Tajlandii.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu