Nowy szef Apple'a zaczyna rządzić

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
AppleNowy szef mianuje nowych ludzi

Korporacja Apple promowała jednego z swoich najbardziej doświadczonych dyrektorów, Eddiego Cue, na wiceprezydenta i zarządcę całego działu ds. oprogramowania internetowego i usług. To pierwsza poważna decyzja nowego szefa Apple Tima Cooka, który zastąpił w ubiegłym tygodniu legendarnego Steva Jobsa.

Cue zyskał sławę i silną pozycję w firmie dzięki dobremu zarządzaniu marką iTunes, na którą składa się internetowy sklep Apple'a oraz cały szereg programów służących do obsługi urządzeń korporacji. Teraz będzie także nadzorował promocję marek iAd i iCloud, które są związane z kolejną usługą koncernu, która ma zostać wypuszczona na rynek jesienią.

- To weteran z 22-letnim stażem w Apple, który przewodzi dużej organizacji wyjątkowych ludzi - napisał Cook w e-mailu do wszystkich pracowników, którym oznajmiał promocję Cue. - Apple to firma i wspólnota, jak żadna inna na świecie. Przywódcy tacy jak Eddy to czują. Apple jest w jego krwi - dodał szef korporacji.

Cue zawdzięcza swoją nominację także swojej dużej roli w utworzeniu pierwszego sklepu internetowego Apple w 1998 roku, sklepu internetowego z multimediami iTunes w 2003 roku i App Store w 2008 roku.

Źródło: huffingtonpost.com

Źródło zdjęcia głównego: Apple