Najnowsze

Korzystasz z Internet Explorer? Uważaj na niebezpieczną lukę

Najnowsze

Ktoś włamał Ci się do komputera? Blajer wyjaśnił do kogo się zwrócić
TVN24 Biznes i ŚwiatKtoś włamał Ci się do komputera? Blajer wyjaśnił do kogo się zwrócić

Rządy USA i Wielkiej Brytanii poinformowały w poniedziałek użytkowników komputerów, aby rozważyli wykorzystanie, alternatywnych do Internet Explorer, przeglądarek internetowych do czasu, aż Microsoft naprawi lukę bezpieczeństwa, przez którą hakerzy mogli przeprowadzać ataki.

Ujawniony w weekend błąd Internet Explorer jest pierwszym ujawnionym od momentu, kiedy Microsoft przestał wspierać aktualizacje popularnego systemu Windows XP. Oznacza to, że komputery pracujące właśnie na takim systemie pozostają bez ochrony. Microsoft podał, że pracuje nad rozwiązaniami likwidującymi "dziurę".

Zespół Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego przekazał w poniedziałkowym poradniku, że luka dotyczy wersji od szóstej do jedenastej popularnej przeglądarki i może doprowadzić do usterki systemu."Dziurę" mogą również wykorzystać hakerzy, którzy będą chcieli przejąć kontrolę nad naszym komputerem.

Co robić?

Podobną informację wydał brytyjski National Team Computer Emergency Response. Zalecił znalezienie alternatywnej przeglądarki oraz upewnienia się, czy oprogramowanie antywirusowe zainstalowane na komputerze jest aktualne.

Internet Explorer to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Zagrożenie może dotyczyć nawet 25 proc. użytkowników komputerów działających jeszcze na systemie XP.

Autor: mn//gry / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 | mk

Pozostałe wiadomości