Ford wycofuje auta i ostrzega przed pożarem

Najnowsze


Koncern Ford apeluje do klientów, którzy kupili modele Escape 2013, aby natychmiast przestali nimi jeździć. W samochodach wykryto wadliwą instalację paliwową, która może wywołać pożar silnika. Chodzi o pojazdy wyposażone w czterocylindrowy silnik o pojemności 1,6 litra. Problem dotyczy ponad 11 tys. aut.

Klienci, którzy kupili Forda Escape 2013 z silnikiem o pojemności 1,6 litra mają zgłosić się do producenta w celu naprawienia usterki. Na ten czas zostaną im zapewnione pojazdy zastępcze. Naprawa samochodu potrwa w warsztacie około dwóch tygodni.

Trzy pożary

Koncern powołał się na trzy doniesienia o pożarach silnika, z których dwa miały miejsce na terenie zakładu produkcyjnego, a jeden już podczas jazdy. Nikt nie ucierpiał. Jak ustalono, winę za pożary ponoszą przewody paliwowe, które mogą pękać i przepuszczać paliwo i w następstwie wywoływać pożar całego silnika.

Ponad 11 tys samochodów

Problem dotyczy w sumie 11,5 tys. samochodów na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady, z których dotychczas sprzedano tylko 4,8 tys. egzemplarzy; sprzedaż ruszyła zaledwie przed miesiącem. Pozostała część zostanie naprawiona nim ponownie trafi na rynek. - Podejmujemy bardzo szybkie działania w trosce o naszych klientów - zapewnił rzecznik Forda, Marcey Zwiebel.

Kolejne problemu Forda

Amerykański koncern motoryzacyjny już po raz drugi w ostatnim czasie był zmuszony interweniowac w sprawie nowych modeli Escape'a. W sobotę firma ogłosiła tymczasowe wycofanie ponad 10 tysięcy egzemplarzy tego modelu, ponieważ wykładzina podłogowa przy pedałach mogła utrudniać hamowanie. Ford Escape 2013, samochód typu SUV, to jeden z najczęściej sprzedawanych modeli tego producenta.

Autor: km / Źródło: PAP