Finansowy pirat znowu działa

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24\ArchiwumPortal firmy Plus500 znowu działa

Plus500 ma tupet. Spółka, zarejestrowana w Belize, prowadzi działalność maklerską bez zezwolenia. Po interwencji TVN CNBC Biznes Plusem 500 zainteresowała się policja i Komisja Nadzoru Finansowego. Portal internetowy podejrzewanej o oszukiwanie klientów firmy w ubiegłym tygodniu został zablokowany. Teraz - znowu działa. Firma przeniosła się na inne serwery?

Na swojej stronie internetowej firma oferuje handel akcjami, indeksami, towarami i walutami. Minimalna wpłata po pobraniu specjalnego programu transakcyjnego wynosi 100 dolarów. Najwięcej można wpłacić nawet 10 tys. dolarów. Wpłacone pieniądze to wirtualne środki, którymi można obracać. - Ale nie do końca możemy mieć potem możliwość odzyskania tych pieniędzy - ocenił Paweł Majtkowski, główny analityk Expandera.

Uwaga na oszustów

Spółka nie jest zarejestrowana jednak w Polsce, a w Belize, w Ameryce Łacińskiej. Skierowana jest jednak do Polaków. To zainteresowało dziennikarzy TVN CNBC Biznes, którzy wcześniej o "przekręty" podejrzewali spółkę GoGo20.

GoGo20 powstała w Tajlandii, ma też swoją stronę w sieci i konta na popularnych portalach społecznościowych. W zamian za wpłacenie 20-u dolarów na konto portalu, użytkownik miał mieć prawo do części pieniędzy od osób, które wpłacą je jako następne. Działalnością GoGo20 - tak jak i Plus500 - zajęła się już policja.

Źródło: Wall Street Journal, pb.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24\Archiwum