Biedronka przejmuje Plusa

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plBiedronka powiększy liczbę sklepów

Do końca przyszłego roku w polskich miastach przybędzie 210 nowych Biedronek. To efekt transakcji przejęcia przez jej właściciela sieci dyskontów Plus, należących dotąd do niemieckiego Tengelmanna.

Właściciel Biedronki, firma Jeronimo Martins SGPS przejęła sklepy sieci Plus w Portugalii i Polsce od Tengelmann Warenhandelsgesellschaft KG. Wartośc transakcji to 320 milionów euro.

- Proces przekształcania sklepów Plus w punkty sprzedaży Biedronka właściwie już się rozpoczyna i potrwa przez cały następny rok - tłumaczy reprezentująca JM Aleksandra Łazuchiewicz.

Sieć Plus w Polsce zatrudniała 2700 osób, które z chwilą zawarcia transakcji stały się pracownikami Jeronimo Martins. - Być może będą zatrudniane nowe osoby - dodaje Łazuchiewicz.

Według JM, integracja sieci sklepów Plus oznacza dla JM przede wszystkim ugruntowanie pozycji lidera w segmencie dyskontowym w Polsce.

Transakcja przejęcia musi jeszcze zostać zaaprobowana przez odpowiednie urzędy - zwłaszcza antymonopolowe - w Portugalii i Polsce.


Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl