BGŻ ma zielone światło w drodze na giełdę

Najnowsze

Aktualizacja:
BGŻDebiut jeszcze przed wakacjami

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Banku Gospodarki Żywnościowej - poinformowała Komisja w piątkowym komunikacie. Według nieoficjalnych informacji prasowych debiut BGŻ na GPW zaplanowano na 27 maja.

- Dyrektor zarządzający pionem nadzoru rynku kapitałowego UKNF na podstawie upoważnienia Komisji zatwierdził prospekt emisyjny sporządzony przez Bank Gospodarki Żywnościowej SA w związku z ofertą publiczną akcji serii A i D oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B, C, D, E i F - czytamy w komunikacie KNF. Oferującymi akcje są Biuro Maklerskie BGŻ i Dom Maklerski PKO BP

Z rąk państwa w ręce państwa

BGŻ złożył prospekt do komisji na początku marca 2011 roku. Minister skarbu Aleksander Grad deklarował, że chciałby, aby w ręce indywidualnych inwestorów trafiło w sumie 30 proc. akcji banku.

MSP ma 37,26 proc. akcji BGŻ. Akcjonariuszem większościowym, posiadającym 59,35 proc. akcji BGŻ jest Rabobank International Holding. Pozostałe 3,39 proc. akcji należy do osób prawnych i fizycznych, w tym banków spółdzielczych i osób z akcjonariatu pracowniczego.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: BGŻ