Weszła do mieszkania, twierdziła, że chce rozmienić pieniądze. 85-latek stracił 14 tysięcy złotych

Autor:
tam
Źródło:
tvn24.pl
Do zdarzenia doszło w Opolu Lubelskim
Do zdarzenia doszło w Opolu Lubelskim Google Earth
wideo 2/6
Google EarthDo zdarzenia doszło w Opolu Lubelskim

Policjanci z Opola Lubelskiego szukają młodej kobiety, która z mieszkania 85-latka ukradła 14 tysięcy złotych. Do domu mężczyzny dostała się pod pretekstem rozmienienia pieniędzy. Gdy senior szukał drobnych, kobieta wyszła z jego oszczędnościami.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 14 na osiedlu przy ulicy Puławskiej w Opolu Lubelskim. - Do siedzącego na ławce przed blokiem 85-latka podeszła młoda kobieta, która zwróciła się do seniora po imieniu i zapytała czy rozmieni jej pieniądze. Mężczyzna zgodził się, ale powiedział, że pieniądze ma w domu - informuje Sabina Piłat-Kozieł z policji w Opolu Lubelskim.

Ona chciała drobnych, on stracił 14 tysięcy złotych. Policja szuka kobiety

Kobieta poszła z 85-latkiem do jego mieszkania. A tam, mężczyzna - szukając gotówki - wskazywał miejsca, w których ją trzymał. - Miał tam 100-złotowe banknoty. Kobieta zapytała go, czy nie ma pieniędzy o nominale 50-złotowych, bo na takie właśnie chciała rozmienić 200 złotych. Gospodarz wyszedł z pokoju szukając drobnych, a wtedy kobieta wyszła z mieszkania zabierając wszystkie pieniądze 85-latka - relacjonuje Piłat-Kozieł.

Gdy mężczyzna wrócił do pokoju, kobiety już nie było. Nie było też 14 tysięcy złotych.

Jak przekazuje policja, kobieta jest w wieku 25-28 lat. Teraz szukają jej mundurowi. - Osoby, które widziały seniora w towarzystwie młodej kobiety lub mają wiedzę na ten temat, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Opolu Lubelskim pod numerem telefonu 47 812 2210 bądź pod numer alarmowy 112 - apeluje Piłat-Kozieł. I dodaje: - Rozmawiajmy z naszymi bliskimi, aby - pod żadnym pretekstem - nie wpuszczali do swoich mieszkań osób, których nie znają.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: konkret24

Pozostałe wiadomości