"Czerpanie korzyści z prostytucji i handel ludźmi". Policja rozbiła grupę przestępczą

Autor:
tm
Źródło:
Policja Lubelska
Według policji grupie szefowała kobieta
Według policji grupie szefowała kobietaPolicja Lubelska
wideo 2/6
Policja LubelskaWedług policji grupie szefowała kobieta

Lubelscy kryminalni zatrzymali pięć osób, które miały czerpać korzyści z prostytucji oraz zajmować się handlem ludźmi. Według ustaleń mundurowych, grupa zwerbowała około 20 kobiet, które świadczyły usługi seksualne w wynajmowanych mieszkaniach na terenie całego kraju. Jedna z nich miała być do tego zmuszana podstępem.

- Grupie szefowała 37-letnia Iwona G. Wraz z nią policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 24 do 72 lat - mówi komisarz Andrzej Fijołek, rzecznik lubelskiej policji.

24-latka zwerbowana podstępem

Do zatrzymania doszło jednocześnie w kilku miejscach. Lubelscy kryminalni weszli do mieszkań w Bydgoszczy, Lublinie oraz mniejszych miejscowościach w powiecie opolskim i radomskim.

- Członkowie grupy zwerbowali od lutego około 20 kobiet, które świadczyły usługi seksualne w wynajmowanych mieszkaniach na terenie całego kraju. Jedną z nich była 24-latka, którą zmusili podstępem, wykorzystując jej stan bezradności. Zyski z tego procederu trafiały do organizatorów - podkreśla komisarz Fijołek.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Oskarżeni usłyszeli zarzuty handlu ludźmi i czerpania korzyści z uprawiania prostytucji przez kobiety. Grozi za to do 15 lat pozbawienia wolności.

Grupa czerpała zyski z prostytucji Policja Lubelska

Autor:tm

Źródło: Policja Lubelska

Źródło zdjęcia głównego: Policja Lubelska

Pozostałe wiadomości