Wiózł dziecko bez fotelika, przekroczył prędkość Do tego nie miał prawa jazdy i był pijany

TVN24 | Białystok

Autor:
tm
Źródło:
TVN24 Białystok
Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholuTVN24 Łódź
wideo 2/5
TVN24 ŁódźMężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu

Policjanci zatrzymali 28-latka, który jechał zbyt szybko na obszarze zabudowanym. Okazało się, że nie miał prawa jazdy oraz przewoził zbyt dużo osób, w tym 6-letnie dziecko bez fotelika. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.

- 28-latek odpowie za popełnione wykroczenia i przestępstwo przed sądem - mówi sierż. szt. Elwira Tadyniewicz z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

W środę (1 grudnia) ok. godz. 19.30 w miejscowości Korolówka (woj. lubelskie) policja zatrzymała kierującego oplem 28-latka z Chełma. Przekroczył o 24 km/h prędkość w terenie zabudowanym. 

- Podczas kontroli okazało się, że kierowca prowadził pojazd nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Na dodatek przewoził sześć osób, co przekraczało liczbę miejsc określonych w dowodzie, w tym 6-letnie dziecko bez fotelika – opowiada policjantka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.

- Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz konsekwencje finansowe. Sąd może też orzec zakaz prowadzenia pojazdów – przypomina sierż. szt. Elwira Tadyniewicz.

Do zatrzymania doszło w miejscowości Korolówka

Autor:tm

Źródło: TVN24 Białystok

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24