Pożar dachu kościoła w Białymstoku

TVN24 | Białystok

Autor:
ib
Źródło:
Kontakt 24/TVN24
Pożar dachu kościoła w Białymstoku Kontakt 24
wideo 2/6
Kontakt 24Pożar dachu kościoła w Białymstoku

Pożar konstrukcji dachowej kościoła przy ulicy Kolbego w Białymstoku. Strażacy mieli utrudnioną pracę – aby skutecznie gasić pożar, musieli jednocześnie prowadzić rozbiórkę dachu.

Pożar wybuchł po godzinie 15. Na miejsce skierowano osiem zastępów straży pożarnej. Użyto drabin, podnośników i cysterny, aby zapewnić ciągły dopływ wody.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Trudne zadanie

- Pali się konstrukcja dachowa, która leży na betonowym stropie, oddzielającym pożar od wnętrza kościoła. Żeby dojść do konstrukcji i podać wodę skutecznie, musimy rozebrać pokrycie dachowe. Praca jest dość żmudna, pożar cały czas gdzieś tam rozwija się w tych przestrzeniach pomiędzy pokryciem dachowym a tym betonowym stropem – tłumaczył przed godziną 18 Marcin Janowski, rzecznik KW PSP w Białymstoku.

Pożar dachu kościołaKontakt 24

Janowski zaznaczył, że nie ma osób poszkodowanych.

- Sytuacja jest raczej statyczna niż dynamiczna, ale póki nie zatrzymamy definitywnie rozwoju pożaru, nie możemy mówić o tym, że sytuacja jest w pełni opanowana – dodał Janowski.

Parafianie obserwujący pożar mówili, że w ostatnich latach trwała zbiórka na remont tego dachu, który trwał prawie dwa lata. Teraz ponownie trzeba będzie go wyremontować.

Działania zostały zakończone w środę, o godzinie 22:24 zjechał do bazy ostatni zastęp. W kulminacyjnym momencie ogień gasiło 18 zastępów.

Autor:ib

Źródło: Kontakt 24/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24