TVN24 | Białystok

Pluszowy miś przyciągnął uwagę Armina. W jego brzuchu kryła się "niespodzianka"

TVN24 | Białystok

Autor:
tam/gp
Źródło:
policja Białystok
Narkotyki ukryte były między innymi w pluszowym misiu. Pomógł znaleźć je owczarek Arminpolicja Białystok
wideo 2/8
policja BiałystokNarkotyki ukryte były między innymi w pluszowym misiu. Pomógł znaleźć je owczarek Armin

Obwąchał szafki, komody, plecak i pluszowego misia - policyjny pies Armin pomógł w zabezpieczeniu ponad pół kilograma narkotyków. Cztery osoby zostały zatrzymane.

Policjanci, w towarzystwie Armina, weszli do jednego z mieszkań w Białymstoku. - Owczarek po kolei wskazywał przedmioty, które zaciekawiły go zapachem. Były to między innymi szafki, komody, plecak oraz pluszowy miś, który - jak się okazało - był wypełniony narkotykami - informuje Katarzyna Zarzecka z policji w Białymstoku. I dodaje, że wiedziony zapachem psi nos podszedł również do siedzącej na podłodze kobiety. 23-latkę dotknął łapą. - Przewodnik psa wiedział, że czworonóg nie zachował się tak bez powodu. Okazało się, że kobieta w bieliźnie ukryła narkotyki - relacjonuje Zarzecka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Cztery osoby z zarzutami

Dzięki pomocy Armina policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyków: marihuany i amfetaminy. W sprawie zatrzymali cztery osoby: dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Wszyscy usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Wobec trzech osób sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu, a 20-letnia kobieta została objęta dozorem policyjnym. Za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi do 12 lat więzienia.

Autor:tam/gp

Źródło: policja Białystok

Źródło zdjęcia głównego: policja Białystok