TVN24 | Białystok

Ścieżkę rowerową i chodnik "położą" na bloczkach, by ochronić korzenie drzew

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Innowacyjne rozwiązanie ochroni system korzeniowy okolicznych drzewFacebook / Rafał Rudnicki
wideo 2/8
bialystok

W Białymstoku powstaje około 30-metrowa ścieżka rowerowa i chodnik. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że płyty stanowiące nawierzchnię ścieżki i chodnika, zostaną położone na palisadzie. A ta zostanie stworzona z betonowych bloczków. Ścieżka i chodnik będą więc nad ziemią.

- Staramy się z wiceprezydentem Przemysławem Tuchlińskim dbać o miejską zieleń, stąd też wpadliśmy na taki właśnie pomysł – mówi wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki.

W centrum miasta, wzdłuż ul. Kalinowskiego, powstaje właśnie około 30-metrowa ścieżka rowerowa wraz z chodnikiem. Co ciekawe, betonowe płyty, zamiast bezpośrednio na ziemi, położone zostaną zostaną na specjalnej palisadzie wykonanej z betonowych bloczków.

Będą kolejne pomysły

Betonowe płyty, które będą stanowić nawierzchnię ścieżki i chodnika, zostaną położone na palisadzieFacebook / Rafał Rudnicki

- Chodzi o ochronę systemu korzeniowego okolicznych drzew – zaznacza wiceprezydent. Dodaje, że na tym innowacyjne pomysły na ochronę zieleni się nie skończą.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Ścieżka i chodnik mają być gotowe do końca czerwca. - Niewykluczone, że miasto będzie w przyszłości korzystać z takiego rozwiązania także podczas realizowania innych inwestycji, jeśli będzie zachodziła konieczność ochrony drzew – mówi Anna Kowalska z departamentu komunikacji społecznej w białostockim magistracie.

Palisadę tworzą betonowe bloczkiFacebook / Rafał Rudnicki
Podwieszana ścieżka rowerowa i chodnik powstają wzdłuż w Białymstoku wzdłuż ulicy Kalinowskiego

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Facebook / Rafał Rudnicki