Na stacji paliw chciał rozmienić fałszywy banknot na mniejsze nominały. Zdradził go napis "souvenir"

Autor:
aa//rzw
Źródło:
tvn24.pl
Złotoryja. Posłużył się fałszywych banknotem na stacji paliw (materiał z 19.06.2022)
Złotoryja. Posłużył się fałszywych banknotem na stacji paliw (materiał z 19.06.2022)KPP w Złotoryi
wideo 2/4
KPP w ZłotoryiZłotoryja. Posłużył się fałszywych banknotem na stacji paliw

Nawet osiem lat pozbawienia wolności grozi kierowcy, który na stacji paliw w Złotoryi poprosił o rozmienienie stu złotych. Okazało się, że banknot, który wręczył obsłudze, był imitacją z napisem "souvenir". Mężczyzna został zatrzymany przez policję, usłyszał zarzuty. To kolejny w ostatnim czasie przypadek, kiedy oszuści próbują korzystać z "pamiątkowych" pseudobanknotów.

Policjanci ze Złotoryi na Dolnym Śląsku interweniowali na tamtejszej stacji paliw. Powód: nieuczciwy klient. - Jeden z klientów poprosił pracownika stacji o wymianę pieniędzy na drobniejsze. W tym celu przekazał kasjerowi banknot o nominale 100 złotych. Kiedy pracownik sprawdzał jego autentyczność, mężczyzna chwycił rozmienione pieniądze i oddalił się ze stacji. Został ujęty przez kasjera i innych klientów placówki, a na miejsce został wezwany patrol policji – przekazała mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. 

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

39-latek odpowie za oszustwoKPP w Złotoryi

Zdradziły go napisy "souvenir" i "nie jest środkiem płatniczym"

Banknot, który usiłował wymienić mężczyzna, był bardzo podobny do oryginału. Od prawdziwego odróżniały go jednak między innymi dwa napisy "souvenir", czyli pamiątka, oraz nadrukowana informacja, że "nie jest środkiem płatniczym".

Mężczyzna posłużył się banknotem prezentowymKPP w Złotoryi

Mężczyzna został zatrzymany, a banknot przejęła policja. - Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili 39-latkowi zarzut oszustwa. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje Pieprzycka.

Policja przypomina, żeby zawsze uważnie sprawdzać pieniądze, które przechodzą przez nasze ręce. Wspominane banknoty pamiątkowe mogą być używane tylko w grach i zabawach. Próba płacenia nimi za towary czy usługi to już oszustwo, za które grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

To nie pierwsza taka próba w tym tygodniuKPP w Złotoryi

Złapani na gorącym uczynku

Do podobnej sytuacji doszło w województwie małopolskim. Tam 19- i 27-latek mieli zapłacić fałszywkami za jedzenie w restauracji w Jabłonce koło Nowego Targu. Oni również zapłacili banknotami prezentowymi, ale o nominale 200 złotych. Gdy spróbowali tego samego w jednym ze sklepów, czujny sprzedawca zawiadomił policję.

Policja: zapłacił za zakupy fałszywym banknotem z napisem "SOUVENIR"małopolska policja

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor:aa//rzw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Złotoryi

Pozostałe wiadomości