TVN24 | Wrocław

Były wiceminister rolnictwa skazany za znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy

TVN24 | Wrocław

Autor:
pp//now
Źródło:
PAP
Prezydent Andrzej Duda w sierpniu 2020 roku został zaprzysiężony na drugą kadencję
TVN24Prezydent Andrzej Duda w sierpniu 2020 roku został zaprzysiężony na drugą kadencję

Były wiceminister rolnictwa Andrzej B. został skazany za znieważenie w internecie prezydenta Andrzeja Dudy. Przed sądem Andrzej B. nie przyznał się do winy. Sąd Okręgowy w Opolu ukarał go grzywną w wysokości czterech tysięcy złotych. Wyrok jest nieprawomocny.

Do zdarzenia doszło w lipcu 2020 roku, krótko po wygranych przez Andrzeja Dudę wyborach prezydenckich. W jednym z wpisów 60-letni Andrzej B. - były wiceminister rolnictwa i polityk PSL - w ocenie sądu wulgarnymi słowami znieważył prezydenta.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Sąd: nikt nie ma prawa do znieważania głowy państwa

Przed sądem Andrzej B. nie przyznał się do winy. Twierdził między innymi, że po przemyśleniu swojego wpisu przeprosił wszystkich zainteresowanych za pośrednictwem mediów i na swoim profilu.

Sąd wskazał, że wpis miał charakter obraźliwy i był udostępniony na profilu społecznościowym oskarżonego, a następnie opisywany w mediach. Jak podkreślił, niezależnie od sympatii politycznych i tego, kto pełni funkcję Prezydenta RP, nikt nie ma prawa do znieważania głowy państwa.

Sąd uznał Andrzeja B. za winnego zarzucanego mu czynu i wymierzył karę grzywny w wysokości 4 tysięcy złotych. Wyrok jest nieprawomocny.

Autor:pp//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości