"Uderzyła w zaparkowane auta i pojechała dalej". Miała niemal trzy promile alkoholu w organizmie, wiozła dzieci

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam/gp
Źródło:
TVN24/policja Legnica
Do zdarzenia doszło w LegnicyGoogle Earth
wideo 2/9
Google EarthDo zdarzenia doszło w Legnicy

35-letnia kobieta została zatrzymana w Legnicy po tym, jak uderzyła w zaparkowane auta i odjechała z miejsca zdarzenia. Za nią ruszył mężczyzna, który widział, co się stało. O sprawie powiadomił policję z Legnicy (województwo dolnośląskie). Okazało się, że kobieta - która przewoziła dwójkę dzieci - miała prawie trzy promile alkoholu w organizmie.

- Kierująca fordem skręcając w ulicę Dmowskiego nieprawidłowo ominęła zaparkowane pojazdy i uderzyła w nie, a następnie uciekła z miejsca zdarzenia - informuje Jagoda Ekiert z policji w Legnicy.

Z niemal trzema promilami i dziećmi w aucie

To, co się stało, widział kierowca, który postanowił ruszyć śladem kobiety. - Wsiadł do swojego auta i udał się w pościg. Na ulicy Kartuskiej zablokował swoim autem możliwość przejazdu kobiecie - relacjonuje policjantka. I dodaje, że gdy otworzył drzwi zatrzymanego auta, poczuł silną woń alkoholu. - Z uwagi na to, że miał uzasadnione podejrzenia, że 35-latka jest nietrzeźwa, zabrał ze stacyjki kluczyki i poinformował policję - mówi Ekiert. Mundurowi przebadali kobietę alkomatem. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miała niemal trzy promile alkoholu. 35-latka nie podróżowała sama. W samochodzie znajdowała się też dwójka dzieci w wieku sześciu i dziesięciu lat. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, a wkrótce zostaną postawione jej zarzuty. Zdarzenie z jej udziałem wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legnicy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Pijaną 35-latkę zatrzymał świadek zdarzenia policja Legnica
Kierowca zatrzymał kobietę na ulicy Kartuskiej w Legnicy.Google

Autor:tam/gp

Źródło: TVN24/policja Legnica

Źródło zdjęcia głównego: policja Legnica