Z impetem uderzył w kobietę na przejściu dla pieszych

TVN24

Potrącenie pieszej na pasachKPP Krapkowice
wideo 2/5

Niebezpieczne zdarzenie na przejściu dla pieszych w Krapkowicach na Opolszczyźnie. Samochód potrącił 23-latkę przeprowadzającą rower na drugą stronę ulicy. Wypadek zarejestrowała kamera zamontowana na skrzyżowaniu.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Księdza Koziołka i Górnej. Kilka minut przed wypadkiem - co widać na nagraniu - miejsce to odwiedzili policjanci z krapkowickiej drogówki, którzy kontrolowali nową infrastrukturę drogową, zainstalowaną pod koniec zeszłego roku. W tym kamery monitoringu, które niedługo później nagrały wypadek.

Wyszła ze szpitala

Na filmie widać, jak piesza, podchodząc do przejścia, rozgląda się na boki, a potem wchodzi na jezdnię. Wcześniej zeszła z roweru, prowadzi go przez pasy. Wszystko zgodnie z przepisami.

Przepisy kompletnie zlekceważył za to kierowca volkswagena nadjeżdżający z jej prawej strony. Kiedy 23-latka zbliżała się do chodnika po drugiej stronie ulicy, z impetem wjechał w nią 25-letni mieszkaniec Gogolina. Zdarzenie wyglądało naprawdę poważnie.

- Tym razem piesza miała bardzo dużo szczęścia. Kobieta, po bardzo groźnie wyglądającym wypadku drogowym, jeszcze tego samego dnia, o własnych siłach wyszła ze szpitala. Kierowca passata teraz będzie musiał wyjaśnić policjantom, dlaczego nie zauważył pieszej oraz dlaczego nie zachował szczególnej ostrożności poprzez, na przykład, zdjęcie nogi z gazu w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych - informuje Jarosław Waligóra, oficer prasowy krapkowickiej policji.

Mapa Targeo

Autor: ib/gp / Źródło: TVN24 Wrocław