Wyciek gazu na Dolnym Śląsku. Nocna ewakuacja setki osób

Autor:
aa//rzw
Źródło:
TVN24
Góra. Służby interweniowały w sprawie wycieku gazu
Góra. Służby interweniowały w sprawie wycieku gazuTVN24
wideo 2/2
TVN24Góra. Służby interweniowały w sprawie wycieku gazu

W miejscowości Góra na Dolnym Śląsku doszło w nocy do rozszczelnienia instalacji gazowej niskiego ciśnienia. Ulatniający się gaz wyczuwalny był przez studzienkę wodno-kanalizacyjną na osiedlowej drodze. Strażacy musieli ewakuować około stu osób.

Do straży pożarnej zgłoszenie wpłynęło około godz. 21 w sobotę. Wynikało z niego, że w miejscowości Góra (woj. dolnośląskie) na osiedlu Kazimierza Wielkiego jest wyczuwalny ulatniający się gaz. Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej z Góry i dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Prawdopodobnie doszło do rozszczelnienia rurociągu niskiego ciśnienia. Gaz wydobywał się przez studzienkę wodno-kanalizacyjną. W związku z tym przystąpiliśmy do ewakuacji ludzi, którzy mieszają w budynkach znajdujących się w sąsiedztwie studzienki - mówi TVN24 mł. asp. Artur Sawczyszyn ze straży pożarnej w Górze.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Ewakuowano około 100 osóbTVN24

Ewakuowano około 100 osób

Jak podaje straż pożarna, ewakuowano ludzi z dwóch okolicznych budynków oraz lokatorów z jednej klatki trzeciego bloku. Łącznie mieszkania opuściło około 100 osób. - Większość z mieszkańców udała się do swoich rodzin, które mieszkają nieopodal. Natomiast trzem rodzinom został zapewniony nocleg przez gminne centrum zarządzania kryzysowego. Znalazły schronienie w sali gimnastycznej - dodaje Sawczyszyn.

Na miejscu pojawiły się też ekipy pogotowia gazowego, które zajęły się lokalizacją miejsca wycieku gazu. Mają również uszczelnić gazociąg.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:aa//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości