Płonęło składowisko odpadów, ponad 60 strażaków walczyło z ogniem

Wrocław

Pożar wysypiska śmieci na Dolnym ŚląskuTVN24 Wrocław
wideo 2/3

18 zastępów straży pożarnej gasiło pożar wysypiska śmieci w miejscowości Gać na Dolnym Śląsku. Paliły się meble, guma, plastiki. Łączna powierzchnia objęta ogniem to - jak szacowali strażacy - 400-500 metrów kwadratowych.

W poniedziałek przed godziną 14 strażacy otrzymali zgłoszenie o palących się hałdach śmieci w Zakładzie Gospodarowania Odpadami Gać, pomiędzy Oławą a Brzegiem. Na miejsce pojechało łącznie 18 zastępów, zarówno zawodowych strażaków, jak i ochotników.

Wiele godzin dogaszania

- Na miejscu okazało się, że pożarem objęty jest teren, gdzie składowane są różnego rodzaju materiały. Nie było tam materiałów niebezpiecznych, były elementy gumowe, plastikowe, kawałki mebli. Rozpoczęliśmy działania od obrony obiektów, które są zlokalizowane bezpośrednio w pobliżu - poinformował Krzysztof Gielsa, rzecznik staży pożarnej w Oławie.

34 pracowników sortowni samodzielnie ewakuowało się w bezpieczne miejsce jeszcze przed przybyciem strażaków. Nikomu nic się nie stało.

Ogień objął powierzchnię około 400-500 metrów kwadratowych.

Pożar dość szybko i sprawnie został opanowany i przestał się rozprzestrzeniać. Ale jak to zwykle bywa w podobnych przypadkach, jego dogaszanie trwało wiele godzin.

Na razie nieznane są przyczyny powstania ognia. Będzie to wyjaśniać policja.

Paliło się wysypisko śmieci w miejscowości Gać:

Mapa Targeo

Autor: ib/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław