TVN24 | Wrocław

Były prezydent Wrocławia zakażony koronawirusem

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib
Źródło:
PAP/TVN24 Wrocław
7 października: 3003 przypadków zakażeń, 75 osób zmarło
7 października: 3003 przypadków zakażeń, 75 osób zmarłoTVN24
wideo 2/4
TVN247 października: 3003 przypadków zakażeń, 75 osób zmarło

Rafał Dutkiewicz poinformował w środę, że jest zakażony koronawirusem. Były prezydent Wrocławia postanowił się przebadać po tym, jak uczestniczył w jednej uroczystości między innymi z obecnym włodarzem miasta - Jackiem Sutrykiem.

Dutkiewicz o swoim zakażeniu poinformował na Twitterze i Facebooku.

"Przed chwilą otrzymałem wyniki testu COVID. Pozytywny. Wszystkim życzę zdrowia i pozdrawiam z kwarantanny. Dbajcie o siebie!" - napisał były prezydent Wrocławia.

W rozmowie telefonicznej z TVN24 Rafał Dutkiewicz zapewnił, że czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów. Były prezydent przebywa w izolacji domowej. Jak mówi, test zrobił dwa razy. W poniedziałek wynik był negatywny, w środę - pozytywny. Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u jego żony.

Jedna uroczystość

Były prezydent Wrocławia przyznał, że postanowił się przebadać, po tym, jak w sobotę 3 października o zakażeniu poinformował obecny prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Obaj uczestniczyli w uroczystości przyznania byłej premier Hannie Suchockiej nagrody im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Z kolei we wtorek informację o swoim zakażeniu upublicznił wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

W środę na Dolnym Śląsku zanotowano 184 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To najwyższy jednodniowy przyrost od początku pandemii. W regionie z powodu podejrzeń lub potwierdzonych zachorowań na COVID-19 hospitalizowane są 184 osoby.

Autor:ib

Źródło: PAP/TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości