TVN24 | Wrocław

Był oskarżony o znęcanie się nad żoną. Sprawa byłego polityka PO warunkowo umorzona

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/
tam
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Do zdarzenia doszło w Brzegu
Do zdarzenia doszło w BrzeguGoogle Earth
wideo 2/6
Google EarthDo zdarzenia doszło w Brzegu

Sąd Rejonowy w Brzegu (woj. opolskie) warunkowo umorzył postępowanie wobec Jacka N., byłego przewodniczącego rady miejskiej w Brzegu i szefa tamtejszych struktur Platformy Obywatelskiej. N. był oskarżony o przemoc domową i posiadanie narkotyków. Wyrok jest nieprawomocny.

Na początku sierpnia 2019 r. brzeska policja otrzymała informację o awanturze domowej w mieszkaniu polityka PO Jacka N. W trakcie śledztwa ustalono, że mężczyzna miał znęcać się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. W jego mieszkaniu znaleziono także pół grama marihuany. W trakcie interwencji N. miał być agresywny wobec funkcjonariuszy.

Po upublicznieniu zajścia Jacek N. zrezygnował ze stanowiska przewodniczącego Rady Miasta Brzeg i z posady wicedyrektora jednego z departamentów opolskiego urzędu marszałkowskiego. Decyzją władz PO został wykluczony z partii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Warunkowe umorzenie

Prokuratura oskarżyła polityka o znęcanie się przez dwa lata nad żoną, posiadanie narkotyków oraz znieważenie interweniujących policjantów, za co groziła mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Brzegu podjął decyzję o warunkowym umorzeniu postępowania karnego na trzyletni okres próby, w zakresie wszystkich trzech trzech zarzutów, poddając w tym czasie Jacka N. pod nadzór kuratora.

- Sąd orzekł wobec oskarżonego również świadczenie pieniężne 1500 złotych złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Sąd nadto zasądził od oskarżonego na rzecz Skarbu Państwa koszty procesu w kwocie 5128 złotych i 68 groszy oraz 1188 złotych tytułem poniesionych wydatków na rzecz oskarżycielki posiłkowej - mówi tvn24.pl Aneta Rempalska z biura prasowego Sądu Okręgowego w Opolu.

Wyrok jest nieprawomocny.

Autor:ib/ tam

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości