Wrocław

Wrocław

Policjanci, strażacy ochotnicy i ratownicy GOPR - w sumie kilkaset osób przez dwa dni przeszukiwało teren Świebodzic i Książańskiego Parku Krajobrazowego (Dolny Śląsk). Wszystko w ramach poszukiwań mężczyzny podejrzanego o zabójstwo sprzed pięciu lat. Los Grzegorza Zgrzebnickiego, który przez pewien czas był na liście najgroźniejszych przestępców Europy, wciąż jest nieznany.

Autokar przewożący dzieci przewrócił się na drodze krajowej numer 45 w Jełowej (Opolskie) i wpadł do rowu - informuje straż pożarna. Na miejscu są wszystkie służby ratownicze. Z pierwszych informacji wynika, że najciężej ranny został kierowca pojazdu. Do szpitali trafiło też czworo dzieci. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

12 zastępów straży pożarnej gasiło ogień, jaki pojawił się w jednym z wrocławskich warsztatów samochodowych. Spłonęły cztery auta, a jedna osoba została poszkodowana. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ulicy Kamieńskiego we Wrocławiu wyłączony do odwołania. Powodem nie jest - jak mówi rzecznik urzędu marszałkowskiego - koronawirus, ale brak personelu, związany między innymi z absencjami spowodowanymi indywidualnymi problemami zdrowotnymi pracowników.

Co najmniej 50 nagrobków zniszczono na terenie jednego z cmentarzy żydowskich we Wrocławiu. W sprawie zatrzymano pięciu 12-latków. O losie chłopców zdecyduje teraz sąd rodzinny. Policja podkreśla, że sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że w akcie wandalizmu mogły brać udział także inne osoby.