Potrącenie na pasach. Dwie osoby zginęły, trzy zostały zatrzymane

TVN24

Dwie osoby zginęły po potrąceniu na przejściu dla pieszychM. Skrobotowicz, A. Pawlukiewicz | TVN24 Wrocław
wideo 2/3

Kierowca osobowego seata potrącił dwie osoby przechodzące przez przejście dla pieszych. Kobieta i mężczyzna nie przeżyli uderzenia. Po wypadku zatrzymano 25-latka, a także dwie osoby, które jechały innym samochodem.

Zgłoszenie o wypadku służby otrzymały w sobotę po godzinie 23. - Dwoje pieszych, przechodząc przez przejście, zostało potrąconych przez samochód osobowy marki Seat. Osoby te zginęły na miejscu - mówi nadkom. Krzysztof Zaporowski z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji.

Po wypadku zatrzymano 25-letniego kierowcę
portalik24.pl

Zatrzymali także kierowcę drugiego auta

Za kierownicą samochodu, który uderzył w 47-letnią kobietę i 57-letniego mężczyznę, siedział 25-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. - Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Do godzin porannych na miejscu trwały czynności pod nadzorem prokuratora - podkreśla Zaporowski.

W związku z wypadkiem zostały zatrzymane także dwie inne osoby. - Obok samochodu osobowego, który potrącił pieszych przejeżdżało drugie auto, dlatego funkcjonariusze podjęli decyzję, aby zatrzymać kierującego i jego pasażera. Być może posiadają informacje na temat tego, co się wydarzyło - informuje policjant.

25-latek był trzeźwy. Pobrano mu jednak krew do badań, by sprawdzić, czy w chwili zdarzenia nie znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Nielegalne wyścigi? "Za wcześnie na taką tezę"

Przejście, na którym doszło do zdarzenia, jest wyposażone w sygnalizację świetlną. Jednak w momencie wypadku światła nie działały. - W nocy tak jest często. Wtedy prędkość pojazdów jest dużo większa, bo to przelotówka jest. Każdy jedzie co najmniej stówą - twierdzi pan Mikołaj, jeden z okolicznych mieszkańców.

Wśród hipotez branych pod uwagę przez śledczych jest również i taka, że do wypadku doszło w trakcie nielegalnych wyścigów samochodowych. - Za wcześnie, aby stawiać taką tezę. Oczywiście bierzemy pod uwagę również takie informacje - przyznaje policjant.

Wypadek w Jeleniej Górze. Dwie osoby nie żyją
portalik24.pl

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych w alei Jana Pawła II:

Mapa Targeo

Autor: tam/pm / Źródło: TVN24 Wrocław