TVN24 | WOŚP 2022

WOŚP 2022. Kiedy odbędzie się 30. finał? Koncerty, aukcje, specjalne wydarzenia, cel zbiórki - sprawdź!

TVN24 | WOŚP 2022

Autor:
kkow//az
Źródło:
tvn24.pl
Obiad z marszałkiem Grodzkim do wylicytowania na WOŚP
Obiad z marszałkiem Grodzkim do wylicytowania na WOŚPSenat RP
wideo 2/4
Senat RPObiad z marszałkiem Grodzkim do wylicytowania na WOŚP

30 stycznia odbędzie się jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem WOŚP zagra dla polskiej okulistyki. W ciągu 29 finałów Orkiestra zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 67 300 urządzeń.

30 stycznia - w niedzielę - odbędzie się jubileuszowy Finał WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod batutą Jerzego Owsiaka zagra po raz 30., by zebrać pieniądze, które w tym roku wspomogą polską okulistykę. "Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje" - można przeczytać na stronie organizatora.

WOŚP 2022 - koncerty i specjalne wydarzenia

Corocznym Finałom WOŚP tradycyjnie towarzyszą specjalne okolicznościowe wydarzenia. Najwięcej z nich odbywa się w sam dzień finału - który w 2022 roku wypada w niedzielę 30 stycznia. Jakich atrakcji możemy spodziewać się w tym roku? Jak co roku, Orkiestra gra na całym świecie oraz w polskich miastach i miejscowościach od Bałtyku po Tatry. Na przykład Zespół Placówek Oświatowych w Tucznie organizuje "Wrak race - wyścig wraków". "Jak co roku gramy z WOŚP, tym razem będziemy się ścigać" - informują organizatory wydarzenia, obiecując dobrą zabawę " zarówno dla zawodników, jak i osób oglądających".

W Miejskim Domu Kultury w Katowicach organizatorzy chcą pobić rekord świata i uszyć największe serce dla WOŚP. "Wystarczy zabrać z domu kawałek materiału, przyjść z nim w godzinach 10:00 - 18:00 i doszyć go własnoręcznie do całości" - zapraszają. Można też zaanagażować się w ogólnopolskie dzierganie i współtworzyć rekordowy szalik HANDMADE dla WOŚP.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2022 W TVN24

Jak co roku główne wydarzenia celebrujące Finał WOŚP odbędą się w Warszawie. 29 stycznia ulicami stolicy - po roku przerwy - po raz 16. przebiegną uczestnicy charytatywnego biegu "Policz się z cukrzycą". Centralnym punktem warszawskiego finału będą koncerty na scenie, która już powstaje przed Pałacem Kultury i Nauki. Godzinowy plan koncertów 30 stycznia prezentuje się następująco:

13:40 happysad  14:10 Łydka Grubasa  14:40 Jelonek  15:10 DeMono  15:40 Piotr Bukartyk  16:10 Król  16:40 Blenders  17:10 WaluśKraksaKryzys  17:40 SorryBoys  18:10 Dżem  18:40 Tabu  19:10 Nocny Kochanek  19:40 Voo Voo   20:10 Ira  20:40 Karaś/ Rogucki  21:10 Kwiat Jabłoni  21:40 LemON 

Punktualnie o godzinie 20:00 odbędzie się również coroczne "Światełko do Nieba".

WOŚP 2022 - co można wylicytować? Jak wspierać?

Tradycyjnie z okazji Finału WOŚP wiele osób, które na co dzień obserwujemy na ekranach naszych telewizorów, w internecie lub na pierwszych stronach gazet, przekazało na aukcję wyjątkowe przedmioty lub zaproszenia na specjalne wydarzenia. Kwota, która wpłynie podczas ich licytacji, zasili konto Orkiestry.

W 2022 roku można między innymi wylicytować wspólny spacer po Wrocławiu z profesorem Marcinem Matczakiem. - To nie ja do końca wystawiłem, tylko mnie wystawiono, jeżeli mogę tak powiedzieć, ale nie do wiatru, tylko w zbożnym celu. Mianowicie poprosił mnie Władysław Frasyniuk o to, żeby zgodzić się na taki spacer po Wrocławiu, mieście, które jest dla mnie ważne - mówił na antenie TVN24 profesor.

W ramach aukcji można również wylicytować obiad i wspólne zwiedzanie parlamentu z marszałkiem Senatu profesorem Tomaszem Grodzkim. Marszałek obiecuje "wiele niezapomnianych przeżyć".

Z okazji 30. Finału WOŚP w aukcje zaangażowali się również prezenterzy związani z TVN i TVN24. Wojciech Zimiński przekazał na aukcję rysunek zatytułowany "Wypłaszczenie", Monika Olejnik - stworzony dla niej obraz pod tytułem "Wolne Media", Grzegorz Kajdanowicz - zaproszenie do wspólnej gry na korcie tenisowym. Maciej Knapik na aukcję WOŚP wystawił mikrofon swojego ojca, legendarnego lektora Tomasza Knapika.

WOŚP 2022 - jak można wesprzeć?

Poza braniem udziału w tradycyjnych aukcjach oraz wrzucaniem pieniędzy kwestującym na ulicach, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wesprzeć na wiele innych sposobów. Prezentujemy te najbardziej popularne:

Zasil eSkarbonkę - organizatorzy umożliwili tworzenie własnych wirtualnych skarbonek. "Wystarczy wejść na stronę eskarbonka.wosp.org.pl i zasilić ją dowolną kwotą. Możesz także stworzyć swoją eSkarbonkę i zachęcić znajomych do wpłacania do niej środków" - informują koordynatorzy zbiórki.

Wpłać poprzez Siepomaga - konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można również zasilić wpłacając pieniądze poprzez stronę siepomaga.pl.

Wpłać środki kartą - dzięki technologii PayU można dokonywać wpłat bezpośrednio przez stronę zbiórki.

Wszystkie możliwości wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziesz na stronie WOŚP.

W ciągu 29 finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 67 300 urządzeń.

Autor:kkow//az

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości