TVN24 | WOŚP 2022

Aukcje gwiazd TVN i TVN24 na WOŚP

TVN24 | WOŚP 2022

Aktualizacja:
Autor:
mart,kz/kab
Źródło:
tvn24.pl, TVN24
Grzegorz Kajdanowicz: dam z siebie wszystko, żeby ten mecz był dla zwycięzcy aukcji satysfakcjonujący
Grzegorz Kajdanowicz: dam z siebie wszystko, żeby ten mecz był dla zwycięzcy aukcji satysfakcjonującyTVN24
wideo 2/21
TVN24Grzegorz Kajdanowicz: dam z siebie wszystko, żeby ten mecz był dla zwycięzcy aukcji satysfakcjonujący

Jak co roku z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można wziąć udział w licznych aukcjach wyjątkowych przedmiotów i przeżyć. Również gwiazdy TVN i TVN24 przekazały na szczytny cel coś od siebie. Wśród licytacji wciąż możemy znaleźć między innymi mecz z Grzegorzem Kajdanowiczem, obraz namalowany dla Moniki Olejnik czy dzień w redakcji TVN24.

TVN GRUPA DISCOVERY JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 30. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

TAK RELACJONOWALIŚMY 30. FINAŁ WOŚP W TVN24.PL

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany był 30 stycznia pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Zebrane środki zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Podczas 30. Finału pieniądze zbierało 120 tysięcy wolontariuszy i około 1700 sztabów w Polsce i 29 krajach świata.

WOŚP podczas 30. Finału zebrał 136 282 325 zł. To nowy rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Rok temu Finał zakończył się wynikiem 127 495 626 zł. W sumie w ubiegłym roku Polki i Polacy wrzucili do puszek WOŚP lub wpłacili na konto Orkiestry łącznie prawie 211 milionów złotych.

Na licytacjach z okazji 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znalazły się liczne oferty od gwiazd TVN i TVN24. Grzegorz Kajdanowicz, dziennikarz, jeden z prowadzących główne wydanie "Faktów" TVN, na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawił zaproszenie do wspólnej gry na korcie. Dziennikarz gra w tenisa ziemnego od ponad 20 lat. - Debiutuję w kwestii wystawiania czegoś na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomyślałem sobie, że jeżeli mam coś robić, to może warto to zrobić trochę ciekawiej - wyznał dziennikarz. 

WOŚP 2022: Mecz tenisa z Grzegorzem Kajdanowiczem

WOŚP 2022. Wspólny mecz tenisowy z Grzegorzem Kajdanowiczem
WOŚP 2022. Wspólny mecz tenisowy z Grzegorzem KajdanowiczemTVN24

Rysunek, obraz, historyczna przypinka, a może wizyta na planie?

Wojciech Zimiński przekazał na licytację rysunek "Wypłaszczenie". "Od prawie dwóch lat w czasie kolejnych fal pandemii słyszymy o wypłaszczeniu. Z pewnością to zjawisko istnieje, ale wątpliwości budzi przedmiot wypłaszczenia. W wielu momentach rozum był aplikowany w dawkach homeopatycznych. Rządzący i niektórzy rządzeni postanowili nie zawsze stosować prastary i sprawdzony sposób na radzenie sobie z problemami, czyli myślenie. Nie traćmy nadziei, że istnieje związek między rzeczywistością a myśleniem, że 'wypłaszczeni' są mniejszością" - napisał dziennikarz znany ze "Szkła kontaktowego".

Licytacja została zakończona. Najwyższa kwota: 25 700 złotych.

WOŚP 2022: Rysunek od Wojciecha Zimińskiego

Wojciech Zimiński na aukcję przekazał rysunekWOŚP

Prowadzący "Fakty" Piotr Marcinak na aukcję przekazał pierwszą, historyczną przypinkę w obronie TVN, którą założył w "Faktach" 18 grudnia, dzień po odrzuceniu przez Sejm veta Senatu wobec lex TVN. Był to symbol solidarności z wolnymi mediami w Polsce, powszechnie używany w czasie masowych protestów. Osobie, która wylicytuje przypinkę, Piotr Marciniak wręczy ją osobiście w siedzibie TVN w Warszawie.

WOŚP 2022: Przypinka od Piotra Marciniaka

Piotr Marciniak z historyczną przypinkąWOŚP

Dziennikarz Andrzej Morozowski wystawił na aukcję spotkanie przed programem "Tak jest". Prowadzący program "Tak jest" opowie o kulisach powstawania programu, oprowadzi po studiu, a nawet przeprowadzi wywiad ze zwycięzcą, który nie zostanie, co prawda, wyemitowany na antenie, ale zostanie zarejestrowany i wysłany zwycięzcy aukcji na pamiątkę.

WOŚP 2022: Spotkanie przed programem "Tak jest"

Dziennikarz Konrad Piasecki na licytację wystawił wspólny mecz squasha.

WOŚP 2022: Mecz squasha z Konradem Piaseckim

Konrad Piasecki wystawił wspólny mecz squasha na aukcję WOŚP
Konrad Piasecki wystawił wspólny mecz squasha na aukcję WOŚPKręcioła Tv

Dziennikarka Monika Olejnik na aukcję przekazała namalowany dla niej obraz "Wolne media".

Monika Olejnik wystawiła na aukcję namalowany dla niej obrazWOŚP

WOŚP 2022: Obraz od Moniki Olejnik

Książki, dzień w TVN24, mikrofon Tomasza Knapika

Dziennikarz Piotr Jacoń przekazał swoją książkę pod tytułem "My, trans". "Jest to moja książka o tym, co to znaczy być osobą transpłciową w Polsce. Oraz jedna z ilustracji Mateusza Olasza, którego historię również w książce poznajemy" - wyjaśnił.

Licytacja została zakończona. Najwyższa kwota: 7 100 złotych.

WOŚP 2022: Piotr Jacoń - książka

Wspólny dzień w redakcji TVN24 zaoferowały prezenterki stacji Dagmara Kaczmarek-Szałkow oraz Joanna Kryńska. "Pokażemy telewizję od kuchni, nasze studia, charakteryzację i garderobę. Będzie można zobaczyć, jak powstają serwisy informacyjne i spotkać autorów programów" - czytamy w opisie aukcji.

WOŚP 2022: Dzień w redakcji TVN24

Radomir Wit wystawił na aukcji możliwość poznania od kuchni vloga "Sejm Wita". "Nie będzie odpytywania ze znajomości hymnu, nie będziemy dyskutować o szamanach i szeptuchach, ale na pewno porozmawiamy o polityce i politykach! Zajrzyj za kulisy cyklu 'Sejm Wita' w TVN24 GO – spotkaj się z prowadzącym program, sejmowym reporterem TVN24. Przekonasz się, jak wygląda praca dziennikarza, który zajmuje się na co dzień polityką, jak powstaje 'Sejm Wita', jak nagrywane są materiały reporterskie i jak przeprowadzane są wywiady. Będzie też okazja do porozmawiania i wymiany poglądów!" - zachęca do licytowania.

WOŚP 2022: Sejm Wita 'Na Żywo' - spotkajmy się i pogadajmy

Na aukcjach WOŚP wylicytować można również mikrofon legendarnego lektora Tomasza Knapika, który przekazał jego syn Maciej Knapik. "Tata był znanym lektorem. W ostatnich latach wiele nagrań powstało po prostu w domu, w jego gabinecie - gdzie zainstalowany był profesjonalny mikrofon plus komputer. Tata chętnie nagrywał. Najczęstsze ustalenia brzmiały mniej więcej tak: - Panie Tomku, nagra pan? - Jasne! I odeślę mailem. Za godzinę może być? - Może! Suuuper, dzięki!" - napisał w opisie aukcji Maciej Knapik.

"Mikrofon Tomasza Knapika, niezapomnianego i najbardziej znanego spikera, lektora, wspaniałego głosu kilku pokoleń. Ten mikrofon sprawny, pracował w jego domowym studio. Do tego pięknego mikrofonu dołączyłem ciepłą czapkę" - dodał Jurek Owsiak.

Licytacja została zakończona. Najwyższa kwota: 15 100 złotych.

WOŚP 2022: Mikrofon Tomasza Knapika >>>

Jerzy Owsiak prezentuje mikrofon Tomasza KnapikaWOŚP

Wylicytować można także dwie książki dziennikarki Magdy Łucyan - "Dzieci getta" oraz "Powstańcy" - które przekazało Wydawnictwo Znak Horyzont.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2022 W TVN24

"To opowieści świadków historii pełne wzruszających i prawdziwych do bólu historii o II wojnie światowej" - czytamy w opisie aukcji.

Licytacja została zakończona. Najwyższa kwota: 990 złotych.

WOŚP 2022: Książki od Magdy Łucyan z autografem dla WOŚP!

Książka od Porady, sukienka Gessler lub luksusowy weekend z Mensah

Omenaa Mensah i jej partner Rafał Brzoska na licytację przekazali luksusowy weekend dla pary we Włoszech lub Francji. "Gospodarze zapewniają, że weekend będzie obfitował w wyjątkowe doznania wzrokowe (bo w tym roku zbieramy na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci), a także wyrafinowane doznania smakowe, bo Omenaa i Rafał to wielbiciele wykwintnej sztuki kulinarnej oraz wytrawni koneserzy wina" - czytamy.

Licytacja została zakończona. Najwyższa kwota: 169 100 złotych.

WOŚP 2022: Luksusowy weekend z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską

Fani programu MasterChef mogą wylicytować wizytę na planie programu oraz spotkanie z jurorami: Michelem Moranem, Magdą Gessler i Anią Starmach.

WOŚP 2022: Wizyta na planie programu MasterChef

Dodatkowo Magda Gessler wystawiła na aukcję sukienkę swojego autorskiego projektu, którą założyła na Bal Fundacji TVN w 2016 roku. Sukienka została wykonana przez projektantkę Agę Pou. Uszyta jest z jedwabiu od Dolce&Gabbana (z dodatkami jedwabnego aksamitu) i ozdobiona kryształkami Svarowskiego. Jak mówi Gessler, sukienka jest "hołdem życiu i kolorom". "Symbolizować ma oddanie naturze, wolności i fantazji. Ręcznie haftowana żyrafa to symbol połączenia nieba i ziemi, ducha i materii, idealnej równowagi i syntezy tych żywiołów. Tylko dla ludzi odważnych i dumnych z bycia sobą!" - czytamy w opisie kreacji.

Licytacja została zakończona. Najwyższa kwota: 4 249 złotych.

Magda GesslerRobert Stachnik/TVN

WOŚP 2022: Sukienka od Magdy Gessler

Dziennikarz Jakub Porada przekazał na aukcję swoją książkę "Dasz radę. Poradnik na trudne czasy" ze spersonalizowaną dedykacją. "Dziennikarz i podróżnik w najnowszej książce radzi, jak podróżować za grosze, nigdy się nie nudzić, uczyć się skutecznie języków, a nawet czytać jedną książkę dziennie" - czytamy w opisie aukcji.

WOŚP 2022: Książka z dedykacją od Jakuba Porady

Dziennikarz Jakub Porada przekazał na aukcję swoją książkę "Dasz radę. Poradnik na trudne czasy"
Dziennikarz Jakub Porada przekazał na aukcję swoją książkę "Dasz radę. Poradnik na trudne czasy"Kręcioła Tv

Autor:mart,kz/kab

Źródło: tvn24.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: WOŚP

Pozostałe wiadomości