TVN24 | WOŚP 2022

Aukcje WOŚP: spacer z Marcinem Matczakiem i obiad z marszałkiem Tomaszem Grodzkim

TVN24 | WOŚP 2022

Autor:
mart\mtom
Źródło:
TVN24
Spacer z profesorem Marcinem Matczakiem na aukcji WOŚP
Spacer z profesorem Marcinem Matczakiem na aukcji WOŚPTVN24
wideo 2/21
TVN24Spacer z profesorem Marcinem Matczakiem na aukcji WOŚP

Na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można w tym roku wylicytować między innymi spacer po Wrocławiu z profesorem Marcinem Matczakiem z Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także obiad z marszałkiem Senatu. Nie zabrakło też aukcji dziennikarzy TVN24.

Profesor Marcin Matczak z Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego wystawił na licytację w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspólny spacer po Wrocławiu. - To nie ja do końca wystawiłem, tylko mnie wystawiono, jeżeli mogę tak powiedzieć, ale nie do wiatru, tylko w zbożnym celu. Mianowicie poprosił mnie Władysław Frasyniuk o to, żeby zgodzić się na taki spacer po Wrocławiu, mieście, które jest dla mnie ważne - wyjaśniał na antenie TVN24 w poniedziałek profesor.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

- Podobno to jest już taka tradycja. Wcześniej zdaje się pan premier Buzek coś takiego organizował, pan profesor Balcerowicz, a ponieważ ja bardzo szanuję Władysława Frasyniuka, to nie mogłem mu odmówić, a Wrocław rzeczywiście jest dla mnie ważnym miastem, więc się z przyjemnością zgodziłem - powiedział.

Jerzy Owsiak o 30. finale WOŚP: wszystko jest już zapięte na ostatni guzik
Jerzy Owsiak o 30. finale WOŚP: wszystko jest już zapięte na ostatni guzikTVN24

Przyznał, że jest wielkim fanem WOŚP. - Uważam, że to jest taka organizacja, która od wielu lat pokazuje najlepszą twarz Polski - radosną, która chce pomagać, która idzie ku dobru, więc bardzo się cieszę, że pan Władysław Frasyniuk to zaproponował. Jestem trochę zdziwiony, że ludzie chcą płacić, żeby pospacerować ze mną. Mam nadzieję, że płacą za to, żeby pospacerować po Wrocławiu, bo Wrocław to piękne miasto - dodał. Poinformował, że spacer poprowadzi przewodniczka, która organizuje takie spacery od lat.

WYLICYTUJ SPACER Z PROFESOREM MARCIN MATCZAKIEM PODCZAS AUKCJI Z OKAZJI 30. FINAŁU WOŚP >>>

Obiad z marszałkiem Grodzkim

Na innej aukcji WOŚP można wylicytować obiad oraz wspólne zwiedzanie parlamentu z marszałkiem Senatu profesorem Tomaszem Grodzkim.  - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma już 30 lat! To piękny wiek i powód do radości i dumy. Jestem niezwykle rad, że wraz z państwem mogę być częścią wielkiej orkiestrowej rodziny, w tym roku zbierającej środki na leczenie wzroku u dzieci – powiedział Grodzki w filmie, promującym aukcję. - Wszak pomaganie jest dziecinnie proste! – dodał.

Obiad z marszałkiem Grodzkim do wylicytowania na WOŚP
Obiad z marszałkiem Grodzkim do wylicytowania na WOŚPSenat RP

- Zwycięzcę aukcji wraz z rodziną zapraszam do mojego gabinetu, na obiad, a potem wspólnie zwiedzimy na co dzień niedostępny gmach polskiego parlamentu. Będą pamiątkowe zdjęcia, prezenty niespodzianki i wiele niezapomnianych przeżyć – zapowiada marszałek.

WYLICYTUJ OBIAD Z MARSZAŁKIEM SENATU PODCZAS AUKCJI Z OKAZJI 30. FINAŁU WOŚP >>>

Mecz z Kajdanowiczem, laudacja od Majewskiego, obraz od Olejnik

Na licytacjach dla WOŚP znalazły się też inne ciekawe aukcje. Grzegorz Kajdanowicz, dziennikarz, jeden z prowadzących główne wydanie "Faktów" TVN, na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawił zaproszenie do wspólnej gry na korcie. Dziennikarz w tenisa ziemnego gra od ponad 20 lat. - Debiutuję w kwestii wystawiania czegoś na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomyślałem sobie, że jeżeli mam coś robić, to może warto to zrobić trochę ciekawiej - wyznał dziennikarz. 

WOŚP 2022: Mecz tenisa z Grzegorzem Kajdanowiczem >>>

WOŚP 2022. Wspólny mecz tenisowy z Grzegorzem Kajdanowiczem
WOŚP 2022. Wspólny mecz tenisowy z Grzegorzem KajdanowiczemTVN24

Wojciech Zimiński na licytację przekazał rysunek "Wypłaszczenie". "Od prawie dwóch lat w czasie kolejnych fal pandemii słyszymy o wypłaszczeniu. Z pewnością to zjawisko istnieje, ale wątpliwości budzi przedmiot wypłaszczenia. W wielu momentach rozum był aplikowany w dawkach homeopatycznych. Rządzący i niektórzy rządzeni postanowili nie zawsze stosować prastary i sprawdzony sposób na radzenie sobie z problemami, czyli myślenie. Nie traćmy nadziei, że istnieje związek między rzeczywistością a myśleniem, że 'wypłaszczeni' są mniejszością" - napisał dziennikarz znany ze "Szkła kontaktowego".

WOŚP 2022: Rysunek od Wojciecha Zimińskiego >>>

Wojciech Zimiński na aukcję przekazał rysunekWOŚP

Szymon Majewski poinformował, że na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawił laudację ślubną. - Razem z Joasią Kołaczkowską z Kabaretu Hrabi wpadliśmy na taki pomysł. Zresztą ja dwa lata temu sam taką mowę ślubną wygłosiłem, ale w tym roku robię to razem z Joasią Kołaczkowską. Ona mnie wesprze - mówił.

WOŚP 2022: Laudacja ślubna od Joanny Kołaczkowskiej i Szymona Majewskiego >>>

Laudacja ślubna od Szymona Majewskiego do wylicytowania na WOŚP
Laudacja ślubna od Szymona Majewskiego do wylicytowania na WOŚPTVN24

Dziennikarz Konrad Piasecki na licytację wystawił wspólny mecz squasha.

WOŚP 2022: Mecz squasha z Konradem Piaseckim >>>

Dziennikarka Monika Olejnik na aukcję przekazała namalowany dla niej obraz "Wolne media".

WOŚP 2022: Obraz od Moniki Olejnik >>>

Monika Olejnik wystawiła na aukcję namalowany dla niej obrazWOŚP

WOŚP zagra po raz trzydziesty

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2022 W TVN24

W ciągu 29 finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 67 300 urządzeń.

30. Finał WOŚP, pod hasłem "Przejrzyj na oczy", zagra 30 stycznia 2022 roku. Pieniądze będą zbierane na sprzęt, który ma zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Podczas 30. Finału WOŚP zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci
Podczas 30. Finału WOŚP zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieciTVN24

Autor:mart\mtom

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości