Autobus wjechał na czerwonym. Na pasach potrącił młodą kobietę

TVN24


Kierująca autobusem wjechała na olsztyńskie skrzyżowanie na czerwonym świetle, kiedy na przejście wchodziła młoda kobieta. Potrącona trafiła do szpitala, kierująca autobusem straciła prawo jazdy - informuje policja.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 17 na ulicy Warszawskiej w Olsztynie. Według policji, 46-letnia kierująca autobusem, jadąc w kierunku centrum miasta, potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 21-letnią dziewczynę.

Na czerwonym świetle

- Kierująca autobusem wjechała na skrzyżowanie, kiedy sygnalizacja świetlna nadawała sygnał czerwony. Piesza, w momencie przechodzenia przez jezdnię, miała światło zielone - poinformował aspirant Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Potrącona kobieta natychmiast trafiła do jednego z olsztyńskich szpitali. Po badaniach okazało się, że nie odniosła poważnych obrażeń. Skończyło się na ogólnych potłuczeniach, choć zdarzenie wyglądało bardzo poważnie. Sytuację na drodze zarejestrował miejski monitoring.

- Policjanci nie mieli wątpliwości, by kierującej autobusem, która zlekceważyła sygnalizację świetlną, zatrzymać prawo jazdy - dodał Prokopczyk.

W kolejnym etapie sprawą zajmie się sąd. Autobus należał do jednego z podwykonawcy, który świadczy usługi dla olsztyńskiego Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

Autor: nina/ks / Źródło: TVN24 Białystok