Ewakuacja śmigłowcem ludzi z wyspy Sanibel. Nagrania

Autor:
anw/dd
Źródło:
Reuters, abcnews.go.com

Trwa wędrówka Iana po Stanach Zjednoczonych. Cyklon posttropikalny, który uderzył w ląd jako huragan czwartej kategorii, wciąż zagraża mieszkańcom Florydy, Karoliny Północnej i Południowej. Zobacz dramatyczne nagrania z akcji ratunkowych ludzi uwięzionych na zalanych terenach.

Ian, który obecnie jest cyklonem posttropikalnym, spowodował spore zniszczenia w stanach Floryda, Karolina Północna i Południowa. Przemieszczającemu się po amerykańskim kontynencie żywiołowi towarzyszyły intensywne opady deszczu, które doprowadziły do powodzi, a także silny wiatr zrywający linie energetyczne.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sprzątają to, co zniszczył Ian. "Wiatr przyprawiał o dreszcze. Wiało wściekle"

Hrabstwo Lee na Florydzie zostało szczególnie mocno dotknięte przez żywioł. Zniszczona została tam sieć wodociągowa, uszkodzone zostały mosty. Największe zniszczenia odnotowano w Fort Myers i na wyspie Sanibel, która jest domem dla około 6500 osób .

Dramatyczne akcje ratunkowe

Dramat ludzi z wyspy Sanibel Island widać na nagraniach udostępnionych przez amerykańską Straż Przybrzeżną (United States Coast Guard).

Jeden z filmów przestawia akcję ratunkową dwóch osób oraz psa, które utknęły na zalanych terenach w wyniku przejścia huraganu. Ewakuowano ich przy użyciu śmigłowca.

Na innym nagraniu widzimy, jak ratownicy przy pomocy specjalistycznych koszy wyciągają mężczyznę z jachtu. Jego łódź utknęła w lasach namorzynowych.

Autor:anw/dd

Źródło: Reuters, abcnews.go.com