Pogoda na wiosnę 2023. Amerykańska prognoza długoterminowa

Źródło:
AccuWeather, tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w środę
Warunki biometeo w środętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Meteorolodzy z amerykańskiego portalu AccuWeather przygotowali długoterminową prognozę pogody na wiosnę 2023 dla Europy. Jak piszą w swoich przewidywaniach, w niektórych krajach nadejście tej pory roku będzie opóźnione. Będą także miejsca, w których najbliższe miesiące upłyną pod znakiem dynamicznej aury. Sprawdź, co czeka nas jeszcze w pogodzie w kolejnych miesiącach.

Czego możemy spodziewać się w Europie w pogodzie wiosną? Eksperci z amerykańskiego portalu AccuWeather przedstawili swoje przewidywania na kolejne miesiące.

>>> CZYTAJ WIĘCEJ: Pierwszy dzień wiosny 2023. Kiedy początek astronomicznej i kalendarzowej wiosny

Gdzie utrzyma się zima?

Kilka dni temu Centrum Przewidywania Klimatu Narodowej Administracji Atmosferycznej i Oceanicznej (NOAA) oficjalnie ogłosiło, że anomalia pogodowa La Nina, która przez trzy ostatnie lata utrzymywała się na Pacyfiku, zaczyna słabnąć. Według ich prognoz, od lata, zacznie dominować przeciwieństwo La Niny - El Nino.

>>> Czytaj dalej: Eksperci NOAA ostrzegają przed El Nino. Jeśli wystąpi, jego wpływ będzie potężny

Anomalia pogodowa La NiñaAdam Ziemienowicz/PAP/REUTERS

Zanim to jednak nastąpi, czeka nas kilka tygodni tak zwanej "fazy neutralnej". Meteorolodzy AccuWeather są zdania, że to właśnie ona kształtować będzie wzorce pogodowe przez całą wiosnę i być może także na początku lata. Dlatego, przy uwzględnieniu tego czynnika w swoich przewidywaniach, wysnuli wniosek, że od końca marca do początku czerwca będą miejsca, w których wciąż będzie utrzymywać się zimne powietrze. Prognoza ta dotyczy przede wszystkim północnej części kontynentu. Skandynawia, ale także część Wielkiej Brytanii czy regiony alpejskie - nie bacząc na kalendarz - mają znajdować się chwilami w środku sezonu zimowego. Niewykluczone są tam opady śniegu. W tych częściach Europy marzec może przynieść wręcz anomalie pod kątem sumy opadów. Okresami poprószyć może także w innych częściach kontynentu.

Jak przekazali eksperci z AccuWeather, za chłód odpowiadać ma zjawisko pogodowe zwane "nagłym ociepleniem stratosferycznym". Występuje co kilka lat i jest wywoływane przez zakłócenia w górnych warstwach atmosfery ziemskiej, gdzie znajduje się tak zwany wir polarny - pasmo zimnych, silnych porywów wiatru, krążących wokół polarnych obszarów Ziemi. Czasami zdarza się, że zaczynają słabnąć, czego konsekwencją jest zejście chłodnych mas powietrza ze stratosfery na powierzchnię. Gdy jednak dochodzi do tego zjawiska, stratosfera gwałtownie się ociepla.

Wiosna 2023 w Europietvnmeteo.pl za AccuWeather

Łagodne oblicze wiosny

Według prognoz, chłodne warunki, które mają dominować na początku wiosny, będą się stopniowo uspokajać. Dlatego już późniejsza wiosna stanie się spokojna i przyjemna - w każdym razie w północnych regionach kontynentu, a także na wschodzie.

- W Wielkiej Brytanii i Irlandii pod koniec kwietnia może wystąpić gwałtowny wzrost temperatury, ale w końcu może ona zbliżyć się do średniej historycznej - przekazał starszy meteorolog AccuWeather Tyler Roys.

Trend może utrzymywać się przez pewien czas, ale niewykluczone, że przerywać go będą chłodne lub wręcz mroźne epizody. Dlatego cała średnia temperatura może okazać się zbliżona do średniej wieloletniej. Podobnie będzie w przypadku opadów - ich prognozowana suma wahać się może od "w granicach normy" do "nieco powyżej normy". Może to przynieść zaognienie problemów związanych z niedoborami wody i suszą.

Pocieszenie niosą przewidywania dotyczące wichur dla tej części Europy. Jak podało AccuWeather, jak na razie brytyjskie biuro meteorologiczne Met Office wyróżniło nazwą tylko jedną burzę w tym sezonie, trwającym od października do marca. Dla porównania - ubiegłoroczny sezon przyniósł już sześć nazwanych wichur. Dla ekspertów z AccuWeather jest to znak, że nadchodzące tygodnie nie będą aż tak wietrzne.

>>> Sprawdź też: "Temperatura będzie rosnąć". Jak długo ciepło z nami zostanie?

Ryzyko powodzi

Sytuacja zupełnie inaczej może wyglądać w południowej i południowo-zachodniej Europie. Państwa, takie jak Włochy czy kraje bałkańskie mogą zmagać się tej wiosny z licznymi ulewami, co budzi obawy dotyczące powodzi i zniszczeń.

- Biorąc pod uwagę, jak ciepłe jest Morze Śródziemne, burze mogą dostarczyć dodatkowej wilgoci i doprowadzić do wzrostu zagrożenia powodziowego - skomentował Roys.

Intensywniejsze opady ucieszą jednak mieszkańców alpejskich regionów, którym zaczyna doskwierać problem niedoboru wody. Jak piszą eksperci AccuWeather, obecnie w większości Alp szwajcarskich, austriackich i włoskich poziom wody w rzekach jest o 60-70 procent niższy od typowych wartości. Większe opady niewątpliwie zredukują straty dla rolnictwa, wynikające z niezbyt śnieżnej zimy.

We Włoszech ulewom towarzyszyć mogą jednak silne porywy wiatru, grad oraz powodzie, co nie jest już tak optymistyczne - piszą amerykańscy meteorolodzy.

Bociani kalendarzMaciej Zieliński, Adam Ziemienowicz/PAP

Burze w środkowej części Europy

Kiedy wiosna nabierze rozpędu, może pokazać swoje gwałtowne oblicze również w centralnym pasie kontynentu, rozciągającym się od Francji, przez Niemcy i Polskę, aż po Estonię. Jak przekazali eksperci, we Francji już widać oznaki zmiany warunków pogodowych, czego objawem były na przykład trąby powietrzne, które w pierwszej dekadzie marca przeszły przez gminę Pontarion.

Meteorolodzy podali jednak, że to właśnie w Niemczech i Polsce modele wykazały największe prawdopodobieństwo silnych burz.

>>> Czytaj też: Prognoza pogody na wiosnę i lato. IMGW przedstawia swoje przewidywania

Sucho i gorąco

Pierwsze tygodnie wiosny będą także dynamiczne w zachodniej Hiszpanii i Portugalii.

- Wraz z początkiem wiosny na Półwyspie Iberyjskim mogą pojawić się niespokojne warunki, ale po nich wystąpi sucha i gorąca pogoda - stwierdził starszy meteorolog AccuWeather Alan Reppert.

Wyjątkowe ciepło rozlać ma się także w południowo-wschodniej Europie. Najwyższe wartości temperatury są spodziewane w maju i na początku czerwca. W regionach od Rzymu po Bukareszt, które w ostatnich tygodniach doświadczyły pogody typowej dla kwietnia lub maja, wciąż utrzymywać się będzie rosnący trend temperatury. Takie warunki są przewidywane co najmniej przez kilka miesięcy, ale jak zauważają amerykańscy meteorolodzy, sporadycznie będą przerywane przez okresy wilgotnej pogody. Na Bałkanach i w południowo-wschodniej Europie może niekiedy zagrzmieć.

Autorka/Autor:kw/dd

Źródło: AccuWeather, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/AccuWeather

Pozostałe wiadomości

Po gorącym, wręcz letnim początku kwietnia przeżywamy bolesne ochłodzenie. Jaka będzie druga połowa kwietnia i co pokazuje prognoza pogody na majówkę 2024? Najświeższe wyliczenia modeli meteorologicznych przejrzała nasza synoptyk Arleta Unton-Pyziołek.

Pogoda na majówkę 2024. "Widać światełko w tunelu"

Pogoda na majówkę 2024. "Widać światełko w tunelu"

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na 5 dni. Zimowe akcenty tak szybko nas nie opuszczą. Najbliższe dni przyniosą opady deszczu, a lokalnie nawet deszczu ze śniegiem. W górach pojawi się sam śnieg. Powieje też silniejszy wiatr, który miejscami może rozpędzać się do 50 kilometrów na godzinę.

Pogoda na 5 dni. Napłynie arktyczny chłód. W prognozach deszcz ze śniegiem, możliwe burze

Pogoda na 5 dni. Napłynie arktyczny chłód. W prognozach deszcz ze śniegiem, możliwe burze

Źródło:
tvnmeteo.pl

Intensywne opady deszczu sparaliżowały Zjednoczone Emiraty Arabskie. W Dubaju, gdzie doszło do gwałtownej powodzi błyskawicznej, w 12 godzin spadło tyle deszczu, ile zwykle jest notowane przez rok. Czy zasiewanie chmur w ZEA, regularnie stosowane do modyfikacji pogody w tym kraju, mogło przyczynić się do tak katastrofalnej sytuacji?

Powódź błyskawiczna w Dubaju. Pytania o sztuczny deszcz

Powódź błyskawiczna w Dubaju. Pytania o sztuczny deszcz

Źródło:
Bloomberg, CNBC, WIRED, PAP, Reuters, AFP, tvnmeteo.pl

Alert RCB. W kolejnych regionach Polski będzie zrzucana z samolotów szczepionka dla lisów przeciwko wściekliźnie. Z tego powodu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert do mieszkańców kilku regionów.

Alert RCB. "W lasach będzie zrzucana szczepionka"

Alert RCB. "W lasach będzie zrzucana szczepionka"

Źródło:
RCB, tvnmeto.pl

Powódź błyskawiczna nawiedziła Dubaj i doprowadziła do paraliżu komunikacyjnego. Pod wodą znalazły się drogi i lotnisko. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zginęła co najmniej jedna osoba.

"Historyczne zdarzenie meteorologiczne" w Dubaju

"Historyczne zdarzenie meteorologiczne" w Dubaju

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl, PAP

Potężna ulewa w Dubaju doprowadziła do licznych podtopień. Pod wodą znalazło się wiele dróg. - Po przejechaniu kilku kilometrów znaleźliśmy się na głównej drodze i utknęliśmy na wiele godzin - relacjonowała w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 pani Joanna.

"Ponad 16 godzin spędziłam w taksówce, żeby przejechać kilka kilometrów". Relacja Polki z Dubaju

"Ponad 16 godzin spędziłam w taksówce, żeby przejechać kilka kilometrów". Relacja Polki z Dubaju

Źródło:
Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Ponad 800 osób zostało ewakuowanych w środę z indonezyjskiej wyspy Ruang w prowincji Celebes. Władze podjęły tę decyzję po tym, jak we wtorek doszło do kilku erupcji wulkanu noszącego taką samą nazwę jak wyspa.

Czerwona chmura popiołu. Ewakuowano setki mieszkańców

Czerwona chmura popiołu. Ewakuowano setki mieszkańców

Źródło:
PAP, Reuters

Mamy złe pogodowe wieści na drugą połowę kwietnia. Ochłodzenie, które właśnie się zaczęło, może jeszcze trochę potrwać. Nocami i w godzinach porannych spodziewamy się przymrozków. - Arktyczne powietrze wlewa się do Europy Środkowej - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

Jak długo będzie zimno? "Mur nie do przebicia"

Jak długo będzie zimno? "Mur nie do przebicia"

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

W środę o poranku w dwóch województwach obowiązują alerty IMGW przed przymrozkami. Temperatura przy gruncie wynosi tam około -5 stopni Celsjusza. Z prognoz na kolejne dni wynika, że przymrozki będą dokuczać nam co najmniej do soboty, i to w wielu regonach kraju, a miejscami pojawi się oblodzenie.

Lodowaty poranek. Alerty IMGW przed przymrozkami

Lodowaty poranek. Alerty IMGW przed przymrozkami

Źródło:
IMGW

Pogoda na dziś. Środa 17.04 upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu. W całym kraju będzie zimno, a aura niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Pogoda na dziś - środa, 17.04. Czekają nas przelotne opady. Odczujemy zimno

Pogoda na dziś - środa, 17.04. Czekają nas przelotne opady. Odczujemy zimno

Źródło:
tvnmeteo.pl

Nadchodzące dni przyniosą pochmurną aurę i opady deszczu, a lokalnie także deszczu ze śniegiem. Będą takie miejsca, gdzie maksymalna temperatura za dnia wyniesie zaledwie 4 stopnie Celsjusza.

Pogoda na weekend: miejscami tylko kilka stopni, pojawią się zimowe opady

Pogoda na weekend: miejscami tylko kilka stopni, pojawią się zimowe opady

Źródło:
tvnmeteo.pl

Chociaż mamy połowę kwietnia, to w polskich lasach pojawiły się już grzyby. I to takie, których występowanie przypada zwykle na początek maja. - Wegetacja rozpoczęła się już trzy-cztery tygodnie wcześniej niż zwykle - przekazał w rozmowie z tvnmeteo.pl Wiesław Kamiński, grzyboznawca. Jakie grzyby można już spotkać?

"Jeszcze nie było takiej sytuacji, żeby sezon wiosennych grzybów zaczął się tak wcześnie"

"Jeszcze nie było takiej sytuacji, żeby sezon wiosennych grzybów zaczął się tak wcześnie"

Źródło:
tvnmeteo.pl

Sytuacja powodziowa w Rosji i Kazachstanie jest bardzo trudna. Poziom wody w rzekach cały czas rośnie. Ewakuowano łączne 200 tysięcy osób. Żywioł zniszczył tysiące domów.

Ewakuowano 200 tysięcy osób. "Natychmiast udajcie się w bezpieczne miejsca"

Ewakuowano 200 tysięcy osób. "Natychmiast udajcie się w bezpieczne miejsca"

Źródło:
Reuters

Ciepły początek kwietnia spowodował, że na tatrzańskich szlakach możemy natknąć się na jedyny jadowity gatunek węża w Polsce, czyli żmiję zygzakowatą. Jad może być niebezpieczny dla dzieci, osób starszych lub uczulonych, dlatego kiedy dojdzie do ukąszenia, zawsze należy zadzwonić po pomoc.

Żmije zygzakowate. "Gdy je zobaczymy, oddalmy się, pozostawiając je w spokoju"

Żmije zygzakowate. "Gdy je zobaczymy, oddalmy się, pozostawiając je w spokoju"

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Po wyjątkowo ciepłym początku kwietnia do Polski powróciła zimowa aura. Śnieg spadł we wtorek rano na północy kraju. Ochłodzenie może trwać nawet do końca kwietnia.

Załamanie pogody. Wróciły opady śniegu

Załamanie pogody. Wróciły opady śniegu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt 24, TVN24

W samolot Polskich Linii Lotniczych LOT nad Szczecinem uderzył piorun. Maszyna musiała zawrócić do Warszawy.

Piorun uderzył w samolot LOT

Piorun uderzył w samolot LOT

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pożar wybuchł w zoo w Eupatorii w nocy z poniedziałku na wtorek. Ogród zoologiczny położony jest na anektowanym przez Rosję ukraińskim Krymie. Jak podał portal Krym.Realii, tamtejsza filia Radia Swoboda, w wyniku żywiołu zginęło ponad 200 zwierząt.

Pożar w zoo na Krymie. Zginęło ponad 200 zwierząt

Pożar w zoo na Krymie. Zginęło ponad 200 zwierząt

Źródło:
PAP, novinite.com, Krym.Realii

Co najmniej 19 osób zginęło w wyniku gwałtownych powodzi w Omanie. Większość ofiar to dzieci - podał w poniedziałek dziennik "Times of Oman", powołując się dane władz w Maskacie. Ewakuowano ponad tysiąc osób ze szkół.

Kataklizm w Omanie. Nie żyje 19 osób, większość to dzieci

Kataklizm w Omanie. Nie żyje 19 osób, większość to dzieci

Źródło:
PAP, Reuters, "Times of Oman"

Kawałek metalu, który 8 marca spadł na dom Alejandra Otero w Naples na Florydzie, pochodził z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) – potwierdziła w poniedziałek NASA. Obiekt uszkodził dach budynku i przebił się przez jego dwa piętra. 

Kawałek metalu przebił dwa piętra domu. NASA ujawnia, skąd pochodzi kosmiczny śmieć 

Kawałek metalu przebił dwa piętra domu. NASA ujawnia, skąd pochodzi kosmiczny śmieć 

Źródło:
ABC News, TVN24.pl

Ląduje w filiżance wielu z nas każdego dnia, a niektórzy nie wyobrażają sobie bez niej poranka. Badacze z Uniwersytetu w Buffalo, którzy przyjrzeli się przeszłości kawy, ustalili właśnie, że jej najpopularniejszy gatunek zaczął pojawiać się na pierwszych krzewach już ponad pół miliona lat temu.

Naukowcy obliczyli, ile lat ma najpopularniejsza kawa na świecie

Naukowcy obliczyli, ile lat ma najpopularniejsza kawa na świecie

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Rozpoczęło się czwarte światowe blaknięcie raf koralowych. Jak potwierdzili badacze z amerykańskiej Narodowej Służby Oceaniczno-Atmosferycznej, doszło do niego w ponad połowie wodnych ekosystemów. Chociaż proces ten do tej pory był odwracalny, naukowcy obawiają się, że tym razem stracimy wiele raf.

Rafy koralowe blakną przez stres cieplny. "Przekroczyliśmy punkt krytyczny"

Rafy koralowe blakną przez stres cieplny. "Przekroczyliśmy punkt krytyczny"

Źródło:
Reuters, NOAA

Nowy gatunek mrówki, nazwany na cześć Lorda Voldemorta, czarnego charakteru z serii "Harry Potter", został odkryty w Australii. Jak tłumaczyli badacze, którzy wpadli na jego ślad, owad ma sporo wspólnego z Mrocznym Panem - ma smukłe i wydłużone ciało, a swoje dnie spędza w ciemnościach.

Oto mrówka Lorda Voldemorta. "Przerażający łowca w ciemności"

Oto mrówka Lorda Voldemorta. "Przerażający łowca w ciemności"

Źródło:
University of Western Australia

Charakterystyczny ślad na powierzchni Plutona przypominający serce najprawdopodobniej powstał w wyniku zderzenia z innym ciałem niebieskim. Doszło do niego, gdy karłowata planeta była jeszcze młoda. Nietypowy sposób kolizji wyjaśnia zarówno kształt, jak i na pozór niemożliwe położenie struktury.

Naukowcy rozwiązali tajemnicę serca na Plutonie

Naukowcy rozwiązali tajemnicę serca na Plutonie

Źródło:
The University of Arizona

Nawałnice nawiedziły w weekend Pakistan. Jak przekazały lokalne władze, gwałtowna aura przyczyniła się do śmierci ponad 40 osób. Ponad połowa z nich zginęła w wyniku rażenia piorunem. W południowo-zachodnich częściach kraju wprowadzono stan wyjątkowy.

W trzy dni w wyniku rażenia piorunem zmarło prawie 30 osób

W trzy dni w wyniku rażenia piorunem zmarło prawie 30 osób

Źródło:
PAP, Times of India

Kazachstan zmaga się z największą od 80 lat powodzią. Żywioł pustoszy ogromne obszary kraju, niesie ze sobą także ryzyko rozprzestrzenienia się niebezpiecznych chorób zakaźnych, między innymi wąglika. Dzieje się tak dlatego, że woda podmywa miejsca, w których składowane były szczątki zabitych i chorych zwierząt - podał w poniedziałek portal spik.kz.

Wody powodziowe podmywają siedliska wąglika

Wody powodziowe podmywają siedliska wąglika

Źródło:
PAP, spik.kz, tass.com, kt.kz

Po gorącym, a miejscami nawet upalnym weekendzie, w Chorwacji nastąpi diametralna zmiana aury. W tym tygodniu miejscami ma pojawić się śnieg, poza tym powieje silny wiatr - donosi w poniedziałek dziennik "Jutarnji list".

W Chorwacji jest upalnie. Lada moment miejscami spadnie śnieg

W Chorwacji jest upalnie. Lada moment miejscami spadnie śnieg

Źródło:
PAP

Ochłodzenie odczujemy zaraz po weekendzie, ale najzimniej będzie nieco później. Czy w najbliższym czasie możemy liczyć na powrót ciepła? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: nadciąga zimno, jakiego dawno nie widzieliśmy

Pogoda na 16 dni: nadciąga zimno, jakiego dawno nie widzieliśmy

Źródło:
tvnmeteo.pl

W górach Tàrbena, które położone są w hiszpańskiej prowincji Alicante, wybuchł w niedzielę pożar, który jak dotąd strawił 800 hektarów ziem. Trzeba było ewakuować 180 osób.

Pożar w górach w Alicante. Zarządzono ewakuację

Pożar w górach w Alicante. Zarządzono ewakuację

Źródło:
Reuters, elconfidencial.com

Argentyna zmaga się z największą epidemią dengi w historii kraju. W ostatnich miesiącach z jej powodu zmarło prawie 200 osób. Choroba ta roznoszona jest przez komary i według lokalnych mediów władze z nadzieją czekają teraz na dostawę preparatów owadobójczych z Polski.

Argentyna walczy z największą w historii epidemią. Czeka na pomoc z Polski

Argentyna walczy z największą w historii epidemią. Czeka na pomoc z Polski

Źródło:
PAP

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie tańczących żurawi. Temu niezwykłemu spektaklowi przyglądał się z oddali jeleń. - Taniec ptaków jest po prostu niesamowity. Widać, jak skoordynowane są ich ruchy. Robią wszystko identycznie - opowiada pan Dawid, autor nagrania.

"Żurawie tańczyły, a jeleń stał obok i tylko podziwiał". Nagranie

"Żurawie tańczyły, a jeleń stał obok i tylko podziwiał". Nagranie

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Tegoroczny sezon pożarowy w Kanadzie może być "katastrofalny", podobnie jak zeszłoroczny - poinformowały władze tego kraju. Zdaniem ekspertów wpływ na ilość, siłę i zasięg pożarów, które mogą wybuchnąć w tym roku, mają ponadprzeciętnie wyższa temperatura powietrza i zjawisko El Niño.

To może być kolejny "katastrofalny" sezon pożarowy

To może być kolejny "katastrofalny" sezon pożarowy

Źródło:
Reuters

W wyniku powodzi, które nawiedziły Kenię, zginęło co najmniej 13 osób - poinformowało w piątek biuro Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Koordynacji Pomocy Humanitarnej. Żywioł zmusił do przesiedlenia około 15 tysięcy osób. W Tanzanii również zmagają się z powodzią.

Autobus szkolny utonął w zalanym wodą wąwozie

Autobus szkolny utonął w zalanym wodą wąwozie

Źródło:
PAP

Choć to dopiero pierwsza połowa kwietnia, to drzewa w wielu miejscach są już zielone, zakwitły kasztanowce, magnolie, tulipany. Widać też żółte dywany rzepaku. Taki "wybuch" wiosny może nas cieszyć, jednak należy pamiętać, że może mieć też negatywne konsekwencje. Jak podkreśla Maja Popielarska, prezenterka tvnmeteo.pl i prowadząca programu "Nowa Maja w ogrodzie" w HGTV, niemal wszystko kwitnie w jednej chwili, a to "zaburza pracę owadów zapylających, które później będą mieć mniej pokarmu".

Wiosna "dostała zadyszki". Niektóre rośliny kwitną miesiąc wcześniej

Wiosna "dostała zadyszki". Niektóre rośliny kwitną miesiąc wcześniej

Źródło:
tvnmeteo.pl, TVN24, IMGW