Pogoda na jutro - wtorek, 27.09. Noc deszczowa i z mgłami. W dzień także popada

Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda we wtorek, czyli 27.09, przyniesie w nocy w części kraju opady deszczu, a nad ranem także mgły i zamglenia. Dzień zapowiada się w niektórych regionach także z opadami, miejscami spadnie do 15 litrów wody na metr kwadratowy.

Pogoda na noc 26/27.09

W nocy na zachodzie kraju będzie pochmurno. Miejscami możliwe są słabe, przelotne opady deszczu o sumie 1-3 litrów wody na metr kwadratowy. Na wschodzie Polski nad ranem mogą pojawić się mgły i zamglenia. Temperatura minimalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 8 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na zachodzie i Wybrzeżu. Powieje słaby wschodni i południowy wiatr.

Pogoda na noc 26/27.09
Pogoda na noc 26/27.09tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - wtorek, 27.09

We wtorek na wschodzie Polski prognozowane są poranne mgły. Kiedy zjawiska ustąpią, to dzień na zachodzie kraju przyniesie pochmurną aurę, a na pozostałym obszarze umiarkowane i duże zachmurzenie. Od zachodu przemieszczać się będzie w głąb kraju strefa opadów deszczu rzędu 5-15 l/mkw. Padać nie będzie do końca dnia jedynie na wschodzie kraju. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 st. C na zachodzie, przez 16 st. C w centrum kraju, do 18 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, powieje z kierunków południowych, skręcający na zachodni.

Pogoda na wtorek 27.09
Pogoda na wtorek 27.09

Warunki biometeorologiczne we wtorek 27.09

We wtorek największą wilgotność powietrza odnotujemy na zachodzie, przekroczy 90 procent. W pozostałych regionach utrzyma się na poziomie 70-80 procent. Na wschodzie kraju odczujemy komfort termiczny, a na zachodzie - chłód. Prawie wszędzie biomet okaże się niekorzystny. Tylko na krańcach wschodnich pogoda nie będzie wpływać na nasze samopoczucie.

Warunki biometeo we wtorek 27.09
Warunki biometeo we wtorek 27.09tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Zachmurzenie w Warszawie będzie umiarkowane. W pierwszej części nocy możliwy jest słaby, przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy minimalnie 8 st. C. Powieje słaby zmienny wiatr z przewagą kierunków południowych. Ciśnienie o północy wyniesie 990 hPa, lekko spada.

Pogoda na jutro - Warszawa

W Warszawie nad ranem możliwa jest mgła. W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże. Termometry wskażą maksymalnie 17 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe sięgnie 988 hPa, początkowo będzie spadać, a wieczorem zacznie powoli rosnąć.

Pogoda na noc - Gdańsk

Noc dla mieszkańców Gdańska, Sopotu i Gdyni zapowiada się z dużym zachmurzeniem, w pierwszej części nocy możliwe są słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura spadnie do 9 st. C. Wiatr będzie słaby, południowy. Ciśnienie o północy wyniesie 1003 hPa, będzie spadać.

Pogoda na jutro - Gdańsk

Zachmurzenie w Gdańsku, Sopocie i Gdyni będzie duże, w drugiej części dnia spadnie deszcz. Na termometrach zobaczymy do 16 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowy wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 1000 hPa, wolno spada.

Pogoda na noc - Poznań

Zachmurzenie w Poznaniu w nocy będzie zmienne. Na termometrach zobaczymy do 8 st. C. Powieje słaby wiatr z południa. Ciśnienie o północy sięgnie 1001 hPa, będzie spadać.

Pogoda na jutro - Poznań

W Poznaniu w dzień będzie pochmurno z opadami deszczu. Temperatura wzrośnie do 15 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, skręcający na zachodni wiatr. Ciśnienie w południe sięgnie 986 hPa, początkowo będzie spadać, a następnie zacznie powoli rosnąć.

Pogoda na noc - Wrocław

Noc przyniesie we Wrocławiu zachmurzenie zmienne. Temperatura spadnie do 8 st. C. Powieje słaby, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie o północy sięgnie 988 hPa, będzie spadać.

Pogoda na jutro - Wrocław

We wtorek we Wrocławiu będzie pochmurno z opadami deszczu. Pod koniec dnia możliwe są rozpogodzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na zachodni wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 982 hPa, początkowo będzie spadać, a następnie zacznie powoli rosnąć.

Pogoda na noc - Kraków

Przed mieszkańcami Krakowa początkowo pogodna noc, później zaś, także nad ranem, będzie mglisto. Temperatura spadnie do 7 st. C. Powieje słaby zmienny wiatr. Ciśnienie o północy sięgnie 974 hPa, będzie spadać.

Pogoda na jutro - Kraków

Nad ranem w Krakowie we wtorek utworzą się mgły. W ciągu dnia zachmurzenie będzie zmienne z przewagą dużego. Po południu możliwe są opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Pod koniec dnia jego kierunek zmieni się na zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 970 hPa, początkowo będzie spadać, a wieczorem zacznie rosnąć.

Warunki drogowe we wtorek 27.09
Warunki drogowe we wtorek 27.09tvnmeteo.pl

Autorka/Autor:anw,dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Przed nami kolejny ciepły jak na luty dzień. Jak tłumaczyła synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, szczególnie wysokie wartości pokażą termometry na wschodzie kraju. Prognozy IMGW wskazują, że tak wyraźna anomalia przeciętnie zdarza się rzadziej niż raz na dwadzieścia lat.

Niezwykle ciepły wtorek. Coś takiego zdarza się "rzadziej niż raz na dwadzieścia lat"

Niezwykle ciepły wtorek. Coś takiego zdarza się "rzadziej niż raz na dwadzieścia lat"

Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś. We wtorek 27.02 termometry wskażą od 6 do niemal 20 stopni Celsjusza. Tam, gdzie będzie najchłodniej, pojawią się opady deszczu. W innych regionach można spodziewać się wielu chwil ze słońcem.

Pogoda na dziś - wtorek 27.02. Duże różnice temperatury między północą a południem

Pogoda na dziś - wtorek 27.02. Duże różnice temperatury między północą a południem

Źródło:
tvnmeteo.pl

Metalową bliznę zauważono na powierzchni białego karła WD 0816-310. Dawniej obiekt ten był wielkości naszego Słońca, jednak zakończył swoje życie pochłaniając otaczające go planety i planetoidy. To właśnie ten proces pozostawił po sobie unikatowy ślad.

Po kosmicznym kanibalizmie na powierzchni gwiazd pozostaje blizna

Po kosmicznym kanibalizmie na powierzchni gwiazd pozostaje blizna

Źródło:
ESO

Pożary lasu szaleją w stanie Missisipi. W poniedziałek strażacy walczyli z ogniem, który pochłonął ponad 600 hektarów lasu. Funkcjonariusze apelowali do mieszkańców o powstrzymanie się od rozpalania ognia w wietrzne dni.

Od trzech dni walczą z żywiołem

Od trzech dni walczą z żywiołem

Źródło:
Reuters, MS Forestry Commission

Dzud - zjawisko uniemożliwiające wypas zwierząt - opanował około 80 procent terenu Mongolii. Do tej pory przyczynił się on do śmierci ponad 2,9 milionów sztuk bydła. Wszystko wskazuje na to, że przez zmiany klimatyczne do podobnych katastrof będzie dochodziło coraz częściej.

"Biel i żelazo" zabiły prawie trzy miliony zwierząt

"Biel i żelazo" zabiły prawie trzy miliony zwierząt

Źródło:
PAP, Daily Sabah

Osuwisko całkowicie pogrzebało wioskę w środkowej Boliwii. Do zdarzenia doszło, gdy woda przelała się przez tamę pobliskiego zbiornika wodnego. To nie jedyne miejsce w kraju, gdzie obfite opady deszczu

Fale błota pochłonęły całą miejscowość. "Co zrobić, gdy straciliśmy wszystko?"

Fale błota pochłonęły całą miejscowość. "Co zrobić, gdy straciliśmy wszystko?"

Źródło:
Reuters, opinion.com.bo, urgente.bo

Saharyjski pył prawdopodobnie we wtorek dotrze do naszego kraju - przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Powodem jego pojawienia się nad Europą jest napływ ciepłego powietrza znad Afryki.

"Przygotujcie się na odwiedziny Afryki"

"Przygotujcie się na odwiedziny Afryki"

Źródło:
tvnmeteo.pl

Ariane 6, nowa rakieta nośna Europejskiej Agencji Kosmicznej, dotarła do Gujany Francuskiej. Budowana przez kilkaset firm z 13 krajów konstrukcja ma zapewnić Europie niezależność w dostępie do orbity. Pierwszy lot zapowiadany jest na lato bieżącego roku.

Rakieta Ariane 6 przypłynęła do portu kosmicznego

Rakieta Ariane 6 przypłynęła do portu kosmicznego

Źródło:
PAP, ESA

Luty w wielu regionach Polski kończy się pogodą jak w środku wiosny. Temperatura we wtorek poszybuje do niemal 20 stopni Celsjusza. Bardzo ciepło zapowiadają się także pierwsze dni marca.

Wybuch ciepła. Będzie prawie 20 stopni

Wybuch ciepła. Będzie prawie 20 stopni

Źródło:
tvnmeteo.pl

Japoński lądownik SLIM przetrwał noc księżycową, choć nie był zaprojektowany do "przeżycia" w tak ekstremalnych warunkach - poinformowała w poniedziałek agencja kosmiczna JAXA. To pierwszy w historii lądownik, który precyzyjnie wylądował na powierzchni Srebrnego Globu.

Na Księżycu stał się "cud"

Na Księżycu stał się "cud"

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Zima w tym roku przypomina wiosnę, a przyroda zaczęła budzić się do życia z wyprzedzeniem. Jak tłumaczy synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, natura wcale nie dała się całkowicie wyprowadzić w pole ciepłej aurze. Niewykluczone także, że w tym roku jeszcze liźnie nas jęzor zimna "Bestii ze Wschodu".

Ekstremalnie ciepły luty. Czy "Bestia ze Wschodu" przegoni wiosnę?

Ekstremalnie ciepły luty. Czy "Bestia ze Wschodu" przegoni wiosnę?

Źródło:
tvnmeteo.pl

NASA opublikowała w poniedziałek zdjęcie powierzchni Księżyca, na którym widać lądownik Odyseusz, pierwszy amerykański statek kosmiczny na Srebrnym Globie od ponad 50 lat. Według projektantów maszyny, kontakt z nią zostanie utracony o kilka dni wcześniej, niż początkowo oczekiwano.

Tu jest Odyseusz. NASA pokazała zdjęcie

Tu jest Odyseusz. NASA pokazała zdjęcie

Źródło:
CNN, NASA, tvnmeteo.pl

Fala zimna dotknęła w weekend Hiszpanię. Temperatura gwałtownie się obniżyła, a w północnej części kraju spadł śnieg. W efekcie obfitych opadów drogi łączące północne regiony ze środkową częścią kraju zostały zamknięte dla ciężarówek. Hiszpanie zmagają się też z intensywnymi opadami deszczu i z silnym wiatrem.

Śnieg spadł w Hiszpanii

Śnieg spadł w Hiszpanii

Źródło:
ENEX, El Pais, elobservador.com.uy, AEMET

Mieszkańcy wsi Piasek pod Cedynią (województwo zachodniopomorskie) proszą o pomoc, ponieważ wody opadowe i gruntowe zatrzymują się na ich podwórkach, a niektórym zalewa też piwnice. Jak zaznaczają, to przez nową zaporę przeciwpowodziową. Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie mówi, że "wał został wykonany zgodnie z dokumentacją projektową".

Wał chroni przed powodzią, ale podwórka i piwnice zalane. "Coś nie zagrało"

Wał chroni przed powodzią, ale podwórka i piwnice zalane. "Coś nie zagrało"

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, IMGW

Zanieczyszczenia powietrza mają przełożenie na ilość opadów. Jak wynika z badań amerykańskich naukowców, znajdujące się w atmosferze cząsteczki sprawiają, że powietrze staje się chłodniejsze i suchsze. Zjawisko to może maskować pełną skalę zmian klimatycznych poprzez ukrywanie ekstremalnych opadów związanych z ocieplaniem się planety.

Zagadka "zaginionego" deszczu nareszcie rozwiązana

Zagadka "zaginionego" deszczu nareszcie rozwiązana

Źródło:
Berkeley Lab

Pająk Joro, inwazyjny gatunek z Japonii, bardzo dobrze radzi sobie w miastach. Przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych badanie wykazało, że stawonogom tym nie przeszkadzają silne wibracje związane z ruchem drogowym. Ta cecha prawdopodobnie ułatwi im w przyszłości opanowanie kolejnych regionów.

Inwazyjny pająk radzi sobie w miejskiej dżungli i "nigdzie się nie wybiera"

Inwazyjny pająk radzi sobie w miejskiej dżungli i "nigdzie się nie wybiera"

Źródło:
CNN, UGA Today

Przed nami absolutnie niezwykła temperatura w ostatnich dniach lutego. A jak zacznie się marzec? Czy będzie równie wyjątkowo ciepło, czy jednak zima wróci? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni.

Pogoda na 16 dni: tak mógłby wyglądać koniec kwietnia

Pogoda na 16 dni: tak mógłby wyglądać koniec kwietnia

Źródło:
tvnmeteo.pl

Osuwisko porwało dwoje dzieci w Kalifornii. Jak poinformowała policja, do tragedii doszło na polu namiotowym w pobliżu zapory na rzece Sacramento. Chociaż do akcji natychmiast wkroczyły służby ratunkowe, dzieci nie udało się uratować.

Osuwisko w pobliżu gigantycznej tamy. Nie żyje dwoje dzieci

Osuwisko w pobliżu gigantycznej tamy. Nie żyje dwoje dzieci

Źródło:
San Francisco, ABC 7 News

Nowe księżyce Urana i Neptuna zostały zaobserwowane przez astronomów. Jak wyjaśnili odkrywcy, to prawdopodobnie najciemniejsze obiekty tego typu, jakie da się zaobserwować za pomocą ziemskich teleskopów. Ich znalezienie wymagało wykorzystania specjalnej techniki obróbki obrazu.

Odkryto kolejne księżyce Urana i Neptuna

Odkryto kolejne księżyce Urana i Neptuna

Źródło:
Carnegie Science

Na plaży na włoskiej wyspie Lido, oddzielającej Lagunę Wenecką od Morza Adriatyckiego, znaleziono zwłoki ogromnej ryby. Mierzyła 2,5 metra i ważyła tonę.

Morze wyrzuciło na brzeg ogromną martwą rybę

Morze wyrzuciło na brzeg ogromną martwą rybę

Źródło:
ANSA, tvnmeteo.pl

Lawina śnieżna zeszła w niedzielę w masywie Sancy położonym we francuskim departamencie Puy-de-Dome. W wyniku żywiołu zginęły cztery osoby, a trzy zostały ranne.

Lawina zeszła nad ośrodkiem narciarskim. Nie żyją cztery osoby

Lawina zeszła nad ośrodkiem narciarskim. Nie żyją cztery osoby

Źródło:
PAP, francetvinfo.fr

Tegoroczny luty jest na najlepszej drodze do tego, aby uplasować się jako najcieplejszy luty w Polsce od początku prowadzenia pomiarów - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Już jest on określany jako miesiąc "ekstremalnie ciepły".

Takiego lutego najprawdopodobniej jeszcze nie mieliśmy

Takiego lutego najprawdopodobniej jeszcze nie mieliśmy

Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Gdyby kraje Unii Europejskiej przestrzegały wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), dotyczących norm zanieczyszczonego powietrza, to można by ograniczyć liczbę przedwczesnych zgonów o blisko 240 tysięcy rocznie. Badania na ten temat przeprowadzili eksperci z Cyprus Institute i niemieckiego Towarzystwa Maxa Plancka.

Dzięki temu można by uratować życie 238 tysięcy osób rocznie

Dzięki temu można by uratować życie 238 tysięcy osób rocznie

Źródło:
The Guardian, tvnmeteo.pl, WHO

Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych (ISRO) planuje wysłać na Marsa swojego drona. Misja zaplanowana jest na początek lat trzydziestych XXI wieku. Czy pionierski wiropłat Ingenuity od amerykańskiej agencji kosmicznej NASA doczeka się następcy?

Ingenuity będzie mieć swojego następcę?

Ingenuity będzie mieć swojego następcę?

Źródło:
space.com, indiatoday.in

W niższych partiach Tatr zapanowała iście wiosenna aura, z zimowego snu wybudziły się pierwsze niedźwiedzie. - Korzystają z ocieplenia i uzupełniają zapasy tłuszczu - powiedział Tomasz Zając, edukator i przewodnik TPN.

Pierwsze niedźwiedzie opuściły gawry

Pierwsze niedźwiedzie opuściły gawry

Źródło:
PAP, TPN