Pogoda na 16 dni: jaka będzie pierwsza połowa lutego

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: luty może być chłodniejszy od stycznia
Pogoda na 16 dni: luty może być chłodniejszy od styczniatvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: luty może być chłodniejszy od stycznia

Pogoda na 16 dni. Przed nami zmiana cyrkulacji powietrza na północną. W jaki sposób wpłynie ona na aurę w Polsce w ciągu kolejnych tygodni? Jaka będzie temperatura? O tym dowiesz się z prognozy długoterminowej prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Po kilkudniowym pogodowym bezruchu, gdy aura prawie w ogóle się nie zmieniała, teraz - od samego początku tygodnia - czeka nas pogoda dynamiczna i zmienna. Przyczynią się do tego głębokie, a więc silne niże z północy Europy. Pierwszy z nich w poniedziałek będzie nad Finlandią - w centrum tego niżu ciśnienie spadnie do 970 hektopaskali. Wpływ tego układu ciśnienia na pogodę u nas będzie taki, że odczujemy chłodne powietrze płynące z północy i silny wiatr wynikający z dużej różnicy ciśnienia między wspomnianym niżem a wyżem znad Atlantyku (patrz mapa).

Sytuacja baryczna w Europietvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni. Prognoza długoterminowa

Ostatnie dni stycznia i pierwsze dni lutego będą chłodne, ale lekki mróz w ciągu dnia będzie czasami tylko na wschodzie kraju, na zachodzie ma być kilka stopni powyżej zera. Taka sytuacja utrzyma się do najbliższego weekendu, a potem ociepli się nawet do 7-8 stopni w zachodniej Polsce - wschód kraju pozostanie jednak chłodniejszy o dobrych kilka stopni i będzie tam przeważnie około 0 stopni. Następnie, już prawie w połowie miesiąca, możemy spodziewać się ochłodzenia i ponownie gdzieniegdzie lekko mroźnej pogody. Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości