TVN Meteo | Pogoda

Już niedługo temperatura zbliży się do 20 stopni

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniachVentusky.com
wideo 2/2
Pogoda na pięć dni

Weekend upłynie pod znakiem pogodnej aury. W nadchodzących tygodniu temperatura sięgnie nawet 18 stopni Celsjusza. Będzie słonecznie.

Polska pozostaje w zasięgu rozległego wyżu Peter z centrum przemieszczającym się nad południową Skandynawią w kierunku Bałtyku. Z północnego wschodu napływa chłodne i suche powietrze polarno-kontynentalne.

W kolejnych dniach kraj pozostanie pod wpływem wyżu rozciągającego się od Skandynawii po Morze Śródziemne, z centrum kręcącym się wolno nad środkową Europą. Tylko chłodne masy powietrza zostaną zastąpione ciepłymi masami polarnymi znad południowo-zachodniej Europy.

Pogoda na weekend

Sobota zapowiada się pogodna. Termometry pokażą maksymalnie od 5 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, przez 8 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Powieje wschodni słaby i umiarkowany wiatr.

Niedziela upłynie pod znakiem pogodnej aury. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. C na Podkarpaciu, przez 10s t. C w centrum kraju, do 11 st. C na Pomorzu. Południowo-wschodni i wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny.

Prognozowana temperatura w nadchodzących dniach
Prognozowana temperatura w nadchodzących dniachVentusky.com

Pogoda na poniedziałek i wtorek

W poniedziałek będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 10 st. C na Podkarpaciu, przez 11 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Śląsku. Powieje południowy i wschodni, słaby i umiarkowany wiatr.

Wtorek przyniesie słoneczną aurę, na południu pojawi się więcej chmur. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 12 st. C na Podkarpaciu, przez 14 st. C w centrum kraju, do 15 st. C na zachodzie. Południowy i wschodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie.

Pogoda na środę

Na środę synoptycy prognozują słoneczną aurę. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 st. C na Podlasiu, przez 16 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby wiatr z południa i wschodu.

Prognozowane opady w nadchodzących dniach
Prognozowane opady w nadchodzących dniachVentusky.com

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości